Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 7759
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: W Jeleniej Górze jeszcze sześć rodzin czeka na pomoc. Dołącz do Szlachetnej Paczki

Poniedziałek, 3 grudnia 2012, 7:49
Aktualizacja: 7:51
Autor: Org
Masz szansę dać komuś to, za czym tęsknił i na brak czego cierpiał! Pomoc w SZLACHETNEJ PACZCE ma wartość prezentu – oprócz rzeczy pomagających przetrwać, do paczki włóż coś, co jest odpowiedzią na marzenia członków rodziny. Słownik albo perfumy mogą sprawić, że obdarowany poczuje się wyjątkowy, a jego poczucie własnej wartości wzrośnie. Jak zostać darczyńcą?

Wystarczą 4 proste kroki, żeby zostać Darczyńcą i sprawić, że ktoś poczuje się wyjątkowy:

1. Wybór rodziny

17 listopada została otwarta internetowa baza rodzin na stronie www.szlachetnapaczka.pl – to z niej możesz wybrać rodzinę, dla której przygotujesz konkretną, odpowiadającą potrzebom pomoc.

2.  Kontakt z wolontariuszem opiekującym się rodziną

Na każdym etapie przygotowywania Paczki możesz kontaktować się z wolontariuszem, który opiekuje się rodziną. Wolontariusz może udzielić Ci wskazówek i odpowiedzieć na pytani, jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości związane przygotować Paczkę.

3.    Przygotowanie Paczki według listy potrzeb

Rodzina podczas spotkania z wolontariuszem wymieniła rzeczy, których potrzebuje - zostały one zapisane na liście potrzeb rodziny. Wskazała też te, na których najbardziej jej zależy. Pomoc jest odpowiedzią na konkretne potrzeby rodziny, nie jest podarowaniem tego co zbywa, rzeczy w paczce powinny być nowe lub przynajmniej sprawne i niezniszczone.

Standardem projektu SZLACHETNA PACZKA jest to, że nie otwieramy paczek, nie kontrolujemy jakości pomocy przygotowanej przez darczyńcę. To Ty jesteś odpowiedzialny za pomoc, którą organizujesz – to od Ciebie zależy jakiej jakości będzie paczka!

4. Dostarczenie Paczki do magazynu

W dniu finału, w tym roku 8-9 grudnia, zaprosimy Ci do dostarczenia Paczki do magazynu w twoim mieście. Aby jeszcze bardziej podkreślić wyjątkowość prezentu opakuj go w świąteczny papier, zadbaj żeby wyglądał pięknie.

W magazynie będzie czekał na Ciebie wolontariusz, który zawiezie paczkę do rodziny, a następnie podzieli się z Tobą emocjami, jakie towarzyszyły otwieraniu podarunków. Z pewnością moment, kiedy otrzymasz informację zwrotną i podziękowanie za trud włożony w udzielenie konkretnej pomocy, będzie dla Ciebie wzruszający!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group