Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 6651
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W hołdzie Ojcu Świętemu

Piątek, 31 marca 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 4 kwietnia 2006, 10:11
Autor: TEJO
Jelenia Góra: W hołdzie Ojcu Świętemu
Fot. Organizator
Biały marsz pod Krzyż Jubileuszowy na Zabobrzu, Msza Święta oraz koncert – tak będą wyglądały w Jeleniej Górze obchody pierwszej rocznicy odejścia Papieża Jana Pawła II.

W sobotę, 1 kwietnia, chętni do udziału w Białym Marszu, który odbędzie się pod hasłem „Janowi Pawłowi II” w miłością”, wyruszą z placu Ratuszowego o godz. 19. ku Krzyżowi Milenijnemu na osiedlu Zabobrze.

Marsz spowoduje utrudnienia w ruchu dla zmotoryzowanych. Policja drogowa wyłączy z ruchu odcinek ul. Jana Pawła II od ulicy Różyckiego do węzła grabarowskiego. Policjanci będą też kierowali ruchem w czasie przemarszu uczestników przedsięwzięcia.

W niedzielę 2 kwietnia, o godz. 21.37, kiedy dokładnie rok temu Papież wrócił do domu Pana, ordynariusz legnicki ks. biskup Stefan Cichy odprawi w obrządku łacińskim nabożeństwo w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Jeleniej Górze.

Po Mszy Świętej odbędzie się koncert chóru „Resonans con tutti”, solistów i Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego. Zabrzmi Requiem Wolfanga Amadeusza Mozarta.

Nie ma już bezpłatnych wejściówek. Koncert będzie można obejrzeć na telebimie ustawionym przy kościele garnizonowym.

Na poniedziałek, 3 kwietnia, w auli ZSO nr. 1 im. Stafana Żeromskiego, zaplanowano uroczysty apel oraz sesję naukową pod hasłem "Jan Paweł II, próba zrozumienia tajemnicy". Początek o godz. 10. Będzie też wystawa zdjęć papieskiego fotografa Arturo Mari.

Szczegóły – na zdjęciach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (39)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group