Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 5628
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: W Gościnie u Hrabiny von Reden

Niedziela, 18 września 2016, 10:58
Aktualizacja: Poniedziałek, 19 września 2016, 18:22
Autor: Robert Czepielewski
Region: W  Gościnie u Hrabiny von Reden
Fot. Robert Czepielewski
Sobota (17.09) była pierwszym dniem drugiej edycji Jesieni ze Sztuką w Bukowcu – W gościnie u hrabiny von Reden. Było seminarium, koncert, historyczna parada, a na koniec nadano tytułu Ambasadora Karkonoszy.

Tematem seminarium, z udziałem dra Arne Franke, były zamki i pałace w Kotlinie Jeleniogórskiej. Potem swój wykład miała dr inż. Justyna Jaworek z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu o postaci Petera Josepha Lenné i jego działalności na Dolnym Śląsku.

Następnie publiczność wysłuchała Kowarskiej Orkiestry Rozrywkowej. Odbyła się również parada w strojach historycznych do Stodoły Artystycznej na wieczór poetycki.

Kulminacją wczorajszej imprezy był bal u hrabiny w sali Starego Browaru, na którym zostały nadane po raz pierwszy tytuły Ambasadora Karkonoszy. Otrzymali je: Tomasz Szulc, Piotr Napierała, ksiądz biskup Stefan Cichy, Henryk Waniek, Małgorzata Mierczak i Rhiemann Karsten.

Dzisiaj w Bukowcu kolejne bardzo ciekawe wydarzenia, jak spotkanie z baronową Eleonorą von Rotenham. Jednak głównym wydarzeniem będzie koncertowa wersja opery „Faust” skomponowanej przez Antoniego Radziwiłła z librettem J. W Goethego. Wystąpi wybitny aktor Edward Linde-Lubaszenko.

Program na dziś (18.09)

12.00 - Projekcja filmu pt. „Opiekunka Kotliny Jeleniogórskiej – działalność hrabiny Fryderyki von Reden” w polskiej wersji językowej – Stodoła Artystyczna
12.00 - Zabawy w parku przy pałacu dla dzieci
13.00 - „Po Sąsiedzku” – film o pałacu i parku w Morawie
14.00 - „Rodzina von Rotenhan w Bukowcu 1854–1946” (wystawa pamiątek rodzinnych von Rotenhan, wspomnienia baronowej Eleonory von Rotenhan, ostatniej przedstawicielki rodu, urodzonej w Bukowcu).
16.00 - „Opowiadanie krajobrazu śląskiego” - spotkanie z pisarzem i artystą Henrykiem Wańkiem
18.00 - Koncertowa wersja opery „Faust”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group