Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 7363
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: W ferworze przygotowań do „Impresji”

Czwartek, 8 lipca 2010, 14:51
Aktualizacja: Piątek, 9 lipca 2010, 14:07
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: W ferworze przygotowań do „Impresji”
Fot. TEJO
Podzieleni na podgrupy uczestnicy warsztatów „Lato w teatrze” zaczęli dziś pełną parą pierwsze przygotowania do premiery. Mniej ćwiczeń i treningów aktorskich, więcej zajęć scenicznych i w pracowniach teatralnych. Każdy z młodych wykonawców będzie zarazem współtwórcą „Impresji” i całej otoczki widowiska.

Pracownia krawiecka, malarnia i scena studyjna tętniły dziś życiem. Powód: pierwsze przygotowania techniczne. Wskazówki Janusza Kijańskiego, który opiekuje się grupą scenograficzną. Pierwsze cięcia kostiumów pod okiem Elżbiety Wójcik, teatralnej krawcowej. Dorota Fruba-Wiśniewska, która zajmuje się stroną marketingowo-dziennikarską projektu, nie musiała namawiać części młodzieży do prac plastycznych. W ich rezultacie powstanie roboczy afisz „Impresji”. Kolorów nabrał także słup przez Teatrem Norwida, gdzie zamieszczono kolorową „zajawkę” spektaklu wraz z logiem „Lata w teatrze”.

Trwają też przygotowania sceniczne. Spore wyzwanie czeka Mateusza Bartę, który wcieli się w młodego Artura Rimbaud’a i – w mając za tło chór, co na melodię chorału gregoriańskiego zaśpiewa fragment „Statku pijanego” – będzie interpretował ten najbardziej znany wiersz poety „przeklętego”. Bezcenne są uwagi Tadeusza Wnuka, który – po pierwszych efektach – nie krył zadowolenia i chwalił młodzież. Część chorału zostanie nagrana, aby stworzyć tło muzyczne do sztuki. Aktor przekonywał młodzież, jak ważne jest wewnętrzne przeżywanie roli i wczucie się w postać, którą się interpretuje.

Monika Strzelczyk omawiała dziś koncepcję scen „Dzieciństwa”, jednego z elementów impresji. Dziewczęta, które w niej zagrają, dyskutowały z prowadzącą o różnych – nie tylko teatralnych – aspektach sztuki. Do tego pierwsze zadania aktorskie. I tak oto powstają fundamenty sztuki, którą będzie można zobaczyć już 17 lipca! Czas biegnie szybko i do finału coraz bliżej. Dlatego Tadeusz Wnuk zapowiedział, że od jutra młodzież będzie musiała pracować nieco dłużej.

Patronami Lata w Teatrze są: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Raszewskiego w Warszawie. Pomogło też Miasto Jelenia Góra. Patroni medialni: Polskie Radio Program Pierwszy, miastodzieci.pl, Jelonka.com, Polska Gazeta Wrocławska, Muzyczne Radio, e-teatr.

Zajrzyj na bloga LWT 2010

tutaj.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group