Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 9029
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: W BWA o fotografii, filmie i pamięci

Środa, 28 października 2009, 8:21
Aktualizacja: Czwartek, 29 października 2009, 19:26
Autor: Mar
JELENIA GÓRA: W BWA o fotografii, filmie i pamięci
Wspólne zdjęcie autorów wystawy. Wernisaż – 4 września 2009.
Fot. TEJO
Promocja katalogu wystawy, projekcja filmu i spotkanie z ciekawymi ludźmi – te wydarzenia zajmą dwa popołudnia w Biurze Wystaw Artystycznych. Warto tam wstąpić i w czwartek, i w piątek.

Na jutro (czwartek), na godz. 17 zapowiedziano zamknięcie (finisaż) wystawy fotograficznej „Karkonosze”, którą zorganizowano z okazji półwiecza Karkonoskiego Parku Narodowego. Na ekspozycję składają się dzieła 18 fotografików w różnym wieku i w różnych stylach. Na fotografiach można podziwiać piękno Karkonoszy ujęte w niepowtarzalny sposób.

Finisażowi towarzyszyła będzie promocja katalogu wystawy, który w pewien sposób przedłuży możliwość oglądania zgromadzonych tam prac. Po uroczystości odbędzie się projekcja filmu dokumentalnego „Migawka” Konrada Przezdzięka, w którym lokalni fotograficy (między innymi Janina Hobgarska, Wacław Narkiewicz, Jerzy Wiklendt, Jacek Jaśko) wspominają swoje fotografowanie Jeleniej Góry i okolic oraz uświadamiają znaczenie dokumentu fotograficznego w dziejach.

Z kolei w piątek Biuro Wystaw Artystycznych zaprasza na debatę pod hasłem „Chwilę przed…”. W dyskusji o rozmaitych przejawach pamięci, o jej wymiarze duchowym i materialnym, o pamięci jako tworzywie i przedmiocie sztuki wezmą udział: Robert Kuśmirowski, Andrzej Więckowski (prowadzący), ks. Andrzej Bokiej, Jacek Jaśko oraz Janusz Nagórny. – Poruszymy też temat projektów artystycznych podejmujących wątki pamięci w Jeleniej Górze i poza nią, będziemy mówić o przestrzeni publicznej jako magazynie pamięci, a także o ludziach – zapowiada Janina Hobgarska, dyrektor BWA.

Godna uwagi jest obecność Roberta Kuśmirowskiego, tzw. fałszerza rzeczywistości, laureata Paszportu Polityki, który aktualnie w Jeleniej Górze – w ramach „Słownika Sytuacji 3” – przygotowuje swoją realizację. Co to będzie? Dowiemy się w piątek. Początek debaty o godz. 18. Wstęp na obydwie imprezy jest wolny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group