Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 8661
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: W Bukowcu na plus

Czwartek, 15 kwietnia 2010, 9:05
Aktualizacja: 9:05
Autor: Ania
JELENIA GÓRA: W Bukowcu na plus
Fot. ......
Szpital „Bukowiec” w Kowarach po ponad roku po prywatyzacji funkcjonuje bardzo dobrze. Inwestor w 2009 roku przeprowadził niezbędne inwestycje warte ponad trzy miliony złotych.

Z takiego stanu rzeczy zadowolony jest zarząd powiatu jeleniogórskiego. Powołał specjalny zespół kontrolny, który dokonał weryfikacji sprawozdania częściowego. Dotyczyło ono inwestycji, jakie zgodnie z umową sprzedaży udziałów w Powiatowym Centrum Zdrowia Sp. z o.o. w Kowarach miał dokonać EMC Instytut Medyczny S.A., większościowy udziałowiec.

W szpitalu wyremontowano m.in. dach, wymieniono okna, wybudowano nową kotłownię gazową. Ponadto przeprowadzono wiele innych prac budowlanych. Planowana jest także rewitalizacja parku, znajdującego się obok „Bukowca”. Spółka ma już przygotowaną dokumentację dendrologiczną. Nie wykluczone także, że w przyszłości w budynku inwestor wybuduje basen, który będzie przydatny do rehabilitacji pacjentów.

Warto podkreślić, że ze względu na to, że szpital jest budynkiem zabytkowym wszystkie prace remontowe są uzgadniane z konserwatorem zabytków.
- Zespół powołany przez zarząd powiatu jeleniogórskiego udał się do Szpitala „Bukowiec”, gdzie odbyła się sesja wyjazdowa. Uzyskaliśmy dokumenty źródłowe, które potwierdziły w całości przedstawione przez spółkę nakłady poniesione w 2009 roku na poszczególne zadania rzeczowe –mówi Paweł Kwiatkowski, wicestarosta.

– Nastąpiło także pewne uspokojenie, dotyczące wcześniejszych wątpliwości, co do prywatyzacji szpitala. Dzisiaj nawet przeciwnicy wiedzą, że mamy do czynienia z podmiotem zewnętrznym, który na pewno tak, jak rozpoczął bardzo starannie realizację procesu inwestycyjnego, tak będzie chciał go sfinalizować – dodaje.

W placówce nie przeprowadzono restrukturyzacji, w wyniku któreś ktoś z pracowników straciłby pracę. Są nawet szanse, że w przyszłości w szpitalu znajdzie zatrudnienie więcej osób. Planowane są bowiem kolejne inwestycje i przedsięwzięcia, mające spowodować, że będzie się on rozwijał. Chodzi także o to, żeby pacjenci chętni korzystali z jego usług.

Zgodnie z umową sprzedaży zawartą z powiatem jeleniogórskim inwestor w ciągu kilku lat musi przeprowadzić w szpitalu inwestycje warte osiemnaście i pół miliona złotych. Biorąc pod uwagę osiągnięcia minionego roku nie powinno być z tym większych problemów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
502
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group