Wtorek, 23 lipca
Imieniny: Bogny, Brygidy
Czytających: 12238
Zalogowanych: 50
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: W Bukowcu na plus

Czwartek, 15 kwietnia 2010, 9:05
Aktualizacja: 9:05
Autor: Ania
JELENIA GÓRA: W Bukowcu na plus
Fot. ......
Szpital „Bukowiec” w Kowarach po ponad roku po prywatyzacji funkcjonuje bardzo dobrze. Inwestor w 2009 roku przeprowadził niezbędne inwestycje warte ponad trzy miliony złotych.

Z takiego stanu rzeczy zadowolony jest zarząd powiatu jeleniogórskiego. Powołał specjalny zespół kontrolny, który dokonał weryfikacji sprawozdania częściowego. Dotyczyło ono inwestycji, jakie zgodnie z umową sprzedaży udziałów w Powiatowym Centrum Zdrowia Sp. z o.o. w Kowarach miał dokonać EMC Instytut Medyczny S.A., większościowy udziałowiec.

W szpitalu wyremontowano m.in. dach, wymieniono okna, wybudowano nową kotłownię gazową. Ponadto przeprowadzono wiele innych prac budowlanych. Planowana jest także rewitalizacja parku, znajdującego się obok „Bukowca”. Spółka ma już przygotowaną dokumentację dendrologiczną. Nie wykluczone także, że w przyszłości w budynku inwestor wybuduje basen, który będzie przydatny do rehabilitacji pacjentów.

Warto podkreślić, że ze względu na to, że szpital jest budynkiem zabytkowym wszystkie prace remontowe są uzgadniane z konserwatorem zabytków.
- Zespół powołany przez zarząd powiatu jeleniogórskiego udał się do Szpitala „Bukowiec”, gdzie odbyła się sesja wyjazdowa. Uzyskaliśmy dokumenty źródłowe, które potwierdziły w całości przedstawione przez spółkę nakłady poniesione w 2009 roku na poszczególne zadania rzeczowe –mówi Paweł Kwiatkowski, wicestarosta.

– Nastąpiło także pewne uspokojenie, dotyczące wcześniejszych wątpliwości, co do prywatyzacji szpitala. Dzisiaj nawet przeciwnicy wiedzą, że mamy do czynienia z podmiotem zewnętrznym, który na pewno tak, jak rozpoczął bardzo starannie realizację procesu inwestycyjnego, tak będzie chciał go sfinalizować – dodaje.

W placówce nie przeprowadzono restrukturyzacji, w wyniku któreś ktoś z pracowników straciłby pracę. Są nawet szanse, że w przyszłości w szpitalu znajdzie zatrudnienie więcej osób. Planowane są bowiem kolejne inwestycje i przedsięwzięcia, mające spowodować, że będzie się on rozwijał. Chodzi także o to, żeby pacjenci chętni korzystali z jego usług.

Zgodnie z umową sprzedaży zawartą z powiatem jeleniogórskim inwestor w ciągu kilku lat musi przeprowadzić w szpitalu inwestycje warte osiemnaście i pół miliona złotych. Biorąc pod uwagę osiągnięcia minionego roku nie powinno być z tym większych problemów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz koleją?

Oddanych
głosów
419
Tak, często
14%
Czasami
47%
Nigdy
9%
Nie, wolę autobus
3%
Nie, bo mam samochód
27%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Ile wody powinniśmy pić w ciągu doby?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Aktualności
Pełnia w Karkonoszach. Czy komuś przeszkadza księżyc?
 
Aktualności
Z Jeleniej Góry w Himalaje
 
Turystyka
Z taśmy do kolejki
 
Aktualności
Pograli, posprzątali i pojechali
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group