Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 6669
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Voice & Music Festival w Karpaczu od wtorku

Niedziela, 7 sierpnia 2016, 8:55
Aktualizacja: 8:58
Autor: PR
Karpacz: Voice & Music Festival w Karpaczu od wtorku
Fot. Organizator
Festiwal odbędzie się w dniach 9–21 sierpnia, a jego program obfitować będzie w liczne wydarzenia muzyczne i teatralne. Równolegle będzie miał miejsce XVIII Międzynarodowy Wokalny Kurs Mistrzowski EVMA prowadzony przez Janusza Niziołka, docenta Akademii Muzycznej w Kassel.

Po raz szósty zostaną także zorganizowane zajęcia warsztatowo-teatralne dla dzieci i młodzieży z Karpacza i okolic. Chętni mogą zgłosić się na CASTING, który odbędzie się w Gimnazjum im. Ratowników Górskich w Karpaczu, 9 sierpnia (wtorek), o godz.13:00. Na zakończenie warsztatów - 18 sierpnia (czwartek) o godz. 17:00 - uczestnicy zajęć zaprezentują spektakl Letniego Teatru Słowno-Muzycznego "A co by było gdyby".
Dodatkowo w tym roku zaplanowano zajęcia muzyczno-wokalne dla dzieci i młodzieży, które uwieńczy koncert dziecięcy "Muzyka na dobranoc". Odbędzie się on 17 sierpnia (środa), o godz. 20:00 w kościele pw. Nawiedzenia NMP.

W programie festiwalu znajduje się spektakl w formie interaktywnego kabaretu dla dzieci
i młodzieży. - Wszystkich zainteresowanych zapraszamy w piątek (12.08) o godz. 17:00 do Gimnazjum im. Ratowników Górskich na wydarzenie teatralne "Mały Książę" w wykonaniu Grupy dell'Arte z Opola – zachęcają do udziału organizatorzy.

Kolejny sierpniowy piątek (19.08) uprzyjemni koncert plenerowy "Dźwięk i interpretacja" w wykonaniu uczestników XVIII Międzynarodowego Wokalnego Kursu Mistrzowskiego EVMA Munich, który poprowadzi Janusz Niziołek (Monachium). Koncert rozpocznie się o godz. 17:00 w Muszli Koncertowej w Karpaczu.

Wielką atrakcją festiwalu będzie koncert najlepszego duetu w historii sześciu polskich edycji "The Voice of Poland” - Julka i Jędrek SKIBA, którzy przed rokiem debiutowali w Muszli Koncertowej w Karpaczu. Zagrają tu ponownie w sobotę, 20 sierpnia o godz. 17:00.

Na zakończenie festiwalu - w niedzielę 21 sierpnia - w Kościele pw. NMP o godz. 12:00 odbędzie się uroczysta msza św. i galowy koncert z okazji jubileuszu 65-lecia twórczej działalności artystycznej wspaniałego artysty maestra Czesława Płaczka z Opola, który od 10. lat występuje rokrocznie również na festiwalu w Karpaczu.

- Zapraszamy wszystkich serdecznie i przypominamy, że na wszystkie wydarzenia w ramach 18. European Voice & Music Festival wstęp jest bezpłatny – informują organizatorzy.

Więcej informacji na www.niziolek.homepage.t-online.de oraz oficjalnej stronie Karpacza www.karpacz.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group