Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 4794
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „Vabank – 3” w naszych pałacach i z naszym aktorem

Wtorek, 1 kwietnia 2014, 9:07
Aktualizacja: Środa, 2 kwietnia 2014, 7:40
Autor: UM
Jelenia Góra: „Vabank – 3”  w naszych pałacach i z naszym aktorem
Fot. UM
Miłośnicy polskich komedii filmowych mają szansę na kolejny dobry film – rozpoczynają się przygotowania do kręcenia „Vabank – 3” Część filmu powstanie w okolicach Jeleniej Góry.

Zdaniem realizatorów, dwie pierwsze części spotkały się z dobrym odbiorem u widzów, więc decyzja o nakręceniu trzeciej nie jest obarczona zbyt dużym ryzykiem finansowo-frekwencyjnym, ale idea powstania tego filmu mimo to spotkała się także z głosami sprzeciwu. Wynikały one głównie z faktu, że niektórzy odtwórcy ról zmarli, inny odeszli z zawodu ze względu na wiek.

- Oponenci zostali jednak przekonani, że to oznacza także pewną szansę, że można w naturalny sposób „odświeżyć” ekipę i dodać nowe wątki, a jednocześnie wielu aktorów z poprzednich edycji tego filmu będzie gwarantem jego rozpoznawalności – mówią przedstawiciele realizatorów.

W ramach wspomnianego „odświeżania” zmienią się też niektóre plenery, bo część zdjęć powstanie w obiektach Doliny Pałaców i Ogrodów. Kiedy powstawał „Vabank” większość tutejszych pałaców była w marnym stanie, dziś stanowią doskonałe, wręcz gotowe scenografie wnętrz. W dodatku – możliwość ich wykorzystania oznacza, że film będzie nieco tańszy, niż w sytuacji, kiedy trzeba byłoby tworzyć od podstaw podobne wnętrza.

Ale nie tylko pałace będą lokalnym wkładem do tego filmu. Do drugoplanowych ról – osób, które dopiero w najnowszych wątkach pojawią się w „Vabank” - zaangażowano miejscowych aktorów. Jednym z nich jest Andrzej Marchowski, swego czasu członek kabaretu PAKA, znany ostatnio konferansjer wielu imprez, ale też aktywny członek Teatru Odnalezionego, awangardowego zespołu w Jeleniej Górze.

- Jestem przede wszystkim pracownikiem Urzędu Miasta – powiedział nam – i to jest moja główna „rola”, z której nie mam zamiaru rezygnować. Ale nie ukrywam, że przygoda z filmem jest bardzo pociągająca, bo rzadko zdarzają się takie okazje.

Andrzej będzie grał w „Vabank – 3” rzutkiego biznesmana, ale i blagiera, który nie mając własnego majątku usiłuje sprytem osiągnąć finansowy i towarzyski sukces, brylując na salonach w towarzystwie pięknych kobiet. Jego partnerką w filmie będzie młoda wrocławianka, Magdalena Czaja. W filmie gra kobietę-bluszcz, ale to pozory. W rzeczywistości jest bowiem pełnokrwistą bizneswoman i to dzięki jej urokowi Andrzej może łatwiej wyprowadzać w pole swoich kontrahentów.

- Nie możemy zdradzać szczegółów scenariusza – powiedzieli oboje – ale zapewniamy, że film zagwarantuje świetną zabawę.

Zdjęcia zakończą się późnym latem, potem nastąpi okres montażu. Andrzeja Marchowskiego w trzeciej edycji „Vabank” zobaczymy w kinach dopiero w przyszłym roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
760
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group