Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 8130
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Uwaga! Fotoradar ciągle czuwa

Środa, 5 sierpnia 2009, 16:11
Aktualizacja: 16:12
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Uwaga! Fotoradar ciągle czuwa
Fot. .....
Zamontowane na jeleniogórskich ulicach maszty wyposażone w fotoradar zbierają żniwo. Najwięcej zarejestrowanych wykroczeń przekroczenia prędkości dotyczy kierujących z Jeleniej Góry i powiatu jeleniogórskiego. Ostatnie dni pracy urządzenia są tego dowodem.

Kierujący muszą liczyć się z tym, że w przypadku przekroczenia prędkości zostaną utrwaleni na fotoradarze, a następnie ukarani mandatem karnym. Mimo że fotoradar działa już w Jeleniej Górze od dłuższego czasu, a miejsca, w których są usytuowane maszty, znają już chyba wszyscy jeleniogórscy kierowcy – nadal najwięcej zdjęć wykonywanych jest właśnie miejscowym kierującym – mówi kom. Bogumił Kotowski.

W ostatni weekend fotoradar, który rejestrował przekraczających prędkość kierujących pojazdami, wykonał 84 zdjęcia. Będą to kosztowne pamiątki, bowiem większość z nich przekroczyła dozwoloną prędkość o ponad 30-40 km/h. Dodatkowo na konto kierowców wpłyną punkty karne.

Należy pamiętać, że jeleniogórska drogówka pracuje również na przenośnym fotoradarze, który ustawiany jest na odcinakach pomiędzy masztami. Kierujący bowiem często tam właśnie zwalniają, a po ich wyminięciu gwałtownie przyspieszają.

Dlatego też policja apeluje o rozwagę i ostrożność, bowiem popełniane wykroczenia zostaną udokumentowane na fotoradarze. Pamiętać należy również o tym, że fotoradar może pracować w dwóch kierunkach i może dokumentować przekroczenia prędkości w obie strony – przypomina kom. Kotowski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group