Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 7133
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ustrzelili puchary

Środa, 11 października 2006, 0:00
Autor: Angelika Grzywacz
Jelenia Góra: Ustrzelili puchary
Fot. Angelika Grzywacz
Nagrody odebrali w środę w komendzie miejskiej policji uczniowie jeleniogórskich gimnazjum i szkół średnich, którzy popisali się sokolim okiem podczas niedawnych zawodów strzeleckich.

Turniej strzelecki, który odbył się w Jeżowie Sudeckim, zorganizowany został przez Komende Miejską Policji w Jeleniej Górze oraz Ligę Obrony Kraju.

Uczestnicy mieli do dyspozycji trzynaście nabojów. Strzelali z karabinku sportowego z pozycji leżącej podpartej. Kierownikiem zawodów był Wacław Szymon Dadaczyński z LOK-u. Turniej strzelecki cieszył sie zainteresowaniem 50 chłopców oraz dziewcząt. Dla niektórych z zawodników strzelanie to pasja.

– Strzelam już od czwartej klasy podstawówki – mówiła jedna z nagrodzonych. – Jest to dla mnie pasja. strzelam bo lubię, nie łącze tego sportu z planami zawodowymi. Będę jeszcze strzelać w przyszłości, ale dla rozrywki.

Jak mówi nadkom. Edyta Bagrowska tego typu turnieje to realizacja programu prewencyjnego „Nie daj się uzależnieniom”.
– Jest to pokazanie młodym ludziom alternatywy spędzaqnia wolnego czasu i próba odciągnięcia ich od alkoholu, narkotyków i papierosów – wyjaśnia policjantka.

Statuetki z logo policji otrzymali również dyrektorzy szkół, do których chodzą nagrodzeni uczestnicy. Nagrody wręczył komendant miejski, młodszy inspektor Zbigniew Ciosmak i prezes Ligi Obrony Kraju w Jeleniej Górze Jerzy Pleskot.

Turniej odbył się już drugi raz. W tym roku cieszył się większym zainteresowaniem młodzieży niż w roku ubiegłym.

<b> Chwała zwycięzcom! </b>
W kategorii drużynowej wśród chłopców pierwsze miejsce zajęło I Liceum Ogólnokształcące im. S. Żeromskiego w Jeleniej Górze, drugie – Gimnazjum z ZSO rr 1 w Jeleniej Górze oraz jeleniogórski Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych nr 1.

Wśród dziewcząt najlepiej wypadł Zespół Szkół Elektronicznych w Jeleniej Górze, druga lokata przypadła ZSLiZ nr 1.
Pierwsze miejsce zajęła Paulina Kwaśniewska, drugie – Kamila Gąsiorowska, a trzecie – Agata Kazdrowicz.

Wśród panów najlepszy okazał się Adrian Kucharzyk, tuż za nim Kamil Kasprzyk. Trzecie miejsce wystrzelał Marek Błach. Zwycięzcom gratulujemy!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group