Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 7980
Zalogowanych: 22
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Uśmiech zamiast pasa

Czwartek, 10 września 2009, 8:29
Aktualizacja: 8:30
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Uśmiech zamiast pasa
Fot. ......
„Szczęśliwe Dzieciństwo” to tytuł konkursu fotograficznego zorganizowanego w ramach kampanii „Dzieciństwo bez przemocy”, która w tym roku przebiega pod hasłem „Bite dzieci widzą świat inaczej”. Portrety i reportaże można przesłać do 6 października. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody! Celem kampanii jest wyeliminowanie z dzieciństwa przemocy nagminnie stosowanej przez dorosłych.

Dzieciństwo to czas wspaniałych emocji, które inspirują ludzi wkoło. Może Państwo mają pomysły na pokazanie tego szczególnego okresu radości? – pytają organizatorzy.

Jeśli tak, to warto to pokazać biorąc udział w konkursie, do czego zapraszają Fundacja Dzieci Niczyje - organizator powyższej kampanii oraz jej ambasador na terenie Kotliny Jeleniogórskiej - Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka w Jeleniej Górze. Zadaniem konkursowym jest zrobienie fotografii portretowej lub reportażowej ilustrującej temat „Szczęśliwe dzieciństwo” i przesłanie pracy pocztą elektroniczną na adres dziecinstwobezprzemocy@fdn.pl.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez jury, w skład którego wejdą uznani polscy fotograficy, wśród nich Tomek Sikora. Na laureatów konkursu czeka wystawa oraz profesjonalny sprzęt fotograficzny ufundowany przez firmę Nikon: I miejsce - lustrzanka cyfrowa Nikon D3000 z obiektywem 18-55 mm, II miejsce - Nikon COOLPIX S1000pj, III miejsce - Nikon COOLPIX S630.

Prace finalistów będą prezentowane na wystawie w Galerii Jabłkowskich przy ul. Chmielnej 21 w Warszawie od 24 października 2009 r. Wszelkie informacje na temat konkursu, jego regulamin, karta zgłoszeniowa oraz specyfikacje dotyczące prac można znaleźć na stronie www.dziecinstwobezprzemocy.pl.

Przemoc to nie wymysł
Sama kampania „Dzieciństwo bez przemocy” pod hasłem „Bite dzieci widzą świat inaczej” ma na celu uświadomienie rodzicom negatywnych konsekwencji stosowania kar fizycznych wobec dzieci oraz promowanie pozytywnych metod wychowawczych.
Edukując rodziców, pokazujemy im drogi do stworzenia dzieciom szczęśliwego dzieciństwa – zapewniają realizatorzy.

Zachęcamy wszystkie organizacje i instytucje, które chcą promować wychowanie dzieci bez bicia do przyłączenia się do kampanii. Do kontaktu z nami zapraszamy też tych, którzy potrzebują pomocy, oraz wszystkich, którzy są świadkami stosowania przemocy wobec dzieci – mówi Józef Pawłowski, Przewodniczący Terenowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka w Jeleniej Górze. Członkowie TKOPD w Jeleniej Górze dyżurują w każdy poniedziałek, środę i piątki w godzinach od 16.00 do 18.00 przy ulicy Jasnej 11 w Jeleniej Górze. Można się też kontaktować z nami telefonicznie 075 6422017 i 603759414, oraz mailowo - tkopd.jg@wp.pl, paulus_jg@wp.pl.

W ubiegłym roku pracownicy Terenowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka w Jeleniej Górze odnotowali 302 zgłoszenia, a 77 dotyczyło przemocy. Z tego 35 przypadków odnosiło się do przemocy fizycznej, a 21 do przemocy seksualnej. Z tych zgłoszonych spraw potwierdzonych zostało 15 przypadków przemocy fizycznej, i 7 seksualnej.

– Te liczby co roku narastają, co wynika m.in. z większej wrażliwości ludzi oraz zmiany przepisów prawa, które w coraz większej mierze umożliwiają podjęcie interwencji i ochronę dzieci przed osobami, które stosują wobec nich przemoc – mówi Józef Pawłowski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
391
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group