Piątek, 23 lutego
Imieniny: Damiana, Izabeli
Czytających: 8553
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Uroczyście w „Śniadeckim”

Czwartek, 20 czerwca 2019, 9:04
Aktualizacja: Sobota, 22 czerwca 2019, 6:15
Autor: WAC
Jelenia Góra: Uroczyście w „Śniadeckim”
Fot. WAC
Apelem na boisku zakończyli wczoraj (19.06) rok szkolny 2018/19 uczniowie oraz pedagodzy z Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych im. Jędrzeja Śniadeckiego w Jeleniej Górze.

Podczas uroczystości, w której wraz ze społecznością szkoły uczestniczyła radna miejska Beata Wójtowicz, poza nagrodami dla uczniów z najwyższymi średnimi ocen, wyróżniono także laureatów konkursów artystycznych. Doceniono też młodzież zaangażowaną w pracę w wolontariacie.

Dodajmy, że rok nauki w „Śniadeckim” zakończyło 470 uczniów. W liceum kształcili się w profilach: biologiczno – chemicznym, matematyczno – fizycznym, psychologicznym, językowym, humanistycznym, artystycznym, bezpieczeństwa wewnętrznego W technikum uczyli się przyszli optycy, analitycy chemiczni oraz technicy ochrony środowiska.

Zakończony rok obfitował w różne emocje, począwszy od radości, aż po rozczarowanie - mówi dyrektor ZSTiL Elwira Kozak. - Wszyscy wiemy jaka jest sytuacja w oświacie. Jednak mam nadzieję, że te negatywne emocje nie przełożą się na kolejny rok szkolny, że porozumienie będzie mieć miejsce, że frustracje znikną, a oddamy się pracy tak, jak powinno być. W tym roku olbrzymi nacisk kładliśmy na promocję naszej szkoły, nie dlatego że nam brakuje uczniów, ale chcieliśmy promować kierunki techniczne. Nawiązaliśmy kontakt z Jeleniogórskimi Zakładami Optycznymi. Na razie młodzież boi się zawodu optyka, kojarząc to wyłącznie z fizyką. Ja mam nadzieję, że mimo to z czasem ten kierunek rozwinie się, bo tu w okolicy nie ma takiej klasy, a zapotrzebowanie na optyków jest. Nie narzekamy na nabór jeśli chodzi o technika – analityka, tu mamy pełną klasę, a kto wie może będziemy mieli nawet dwie, bo rekrutacja trwa.

Twoja reakcja na artykuł?

6
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
25%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Na kogo oddasz głos w wyborach samorządowych 7 kwietnia do rady miasta/gminy/powiatu/sejmiku?

Oddanych
głosów
1387
Bezpartyjnych Samorządowców (partia)
7%
Konfederacje
10%
Lewice
8%
PiS
24%
PO
35%
Trzecią drogę
8%
Innych
7%
 
Głos ulicy
Zjadłem 6 pączków z nadzieniem owocowym
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
Maliny polskie kontra ukraińskie
 
Kultura
Otwarcie wystawy o saniach rogatych
 
Kultura
Pułapka na myszy
 
112
Mercedesem w busa
 
Piłka nożna
Karkonosze – Moto–Jelcz w obiektywie
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group