Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 8844
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Uprawa konopi indyjskich i wytwórnia marihuany – zlikwidowane

Poniedziałek, 14 września 2015, 9:58
Aktualizacja: 15:17
Autor: bobryl
Region: Uprawa konopi indyjskich i wytwórnia marihuany – zlikwidowane
Fot. Archiwum
Wydział Śledztw Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze nadzoruje prowadzone przez Wydział do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Narkotykowej Zarząd we Wrocławiu CBŚP śledztwo przeciwko trzem mieszkańcom okręgu legnickiego: 36–letniemu Wojciechowi S., 35–letniemu Pawłowi D. oraz 25–letniemu Filipowi K., którym zarzucono uprawę konopi indyjskich i wytwarzanie z nich marihuany. Grozi imkara od 3 lat do 15 lat pozbawienia wolności.

Nielegalna plantacja ujawniona została przez funkcjonariuszy CBŚP 8 września br. w budynku jednorodzinnym pod Bolesławcem. Policjanci podczas przeszukania znaleźli rośliny o wysokości około 1 metra w doniczkach oraz sadzonki. W innych pomieszczeniach był susz z nich i ścięte rośliny w trakcie suszenia.

W przeszukiwanym budynku policjanci z CBŚP zabezpieczyli 405 krzaków konopi indyjskich oraz ponad 2,5 kg suszu. Był też profesjonalny sprzęt, niezbędny do uprawy roślin w warunkach zamkniętych i urządzenia umożliwiające ich suszenie,. Stwierdzili też nielegalny pobór energii elektrycznej. Dlatego na miejsce zdarzenia wezwano pracowników zakładu energetycznego – informuje Ewa Węglarowicz-Makowska, prokurator okręgowy w Jeleniej Górze.

Tego samego dnia funkcjonariusze CBŚP zatrzymali trzech mieszkańców okręgu legnickiego, którzy przebywali w pomieszczeniach, gdzie zorganizowana była nielegalna uprawa marihuany.

Na wniosek Prokuratora Okręgowego w Jeleniej Górze Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował wobec podejrzanych areszt tymczasowy na trzy miesiące.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1004
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group