Sobota, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 3029
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Uniwersytet Ekonomiczny kusi maturzystów

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 16 listopada 2016, 9:15
Aktualizacja: Czwartek, 17 listopada 2016, 8:25
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Drzwi Otwarte Wydziału Ekonomii, Zarządzania i Turystki w Jeleniej Górze Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, to okazja, aby zaprezentować możliwości jakie oferuje uczelnia przyszłym kandydatom na studentów. Wczoraj (15.11) samorząd studencki zaprosił młodsze koleżanki i kolegów, żeby pochwalić się renomą placówki.

Dla przybyłych gości przygotowano prezentację poszczególnych kierunków i specjalności, przybliżając uczniom ostatnich klas szkoły średniej sukcesy jakie uczelnia odnosi od wielu lat, a także pokazując jak w praktyce można spożytkować wiedzę nabytą na studiach z ekonomii, zarządzania czy turystyki, czyli działów, które są ze sobą ściśle powiązane.

Robimy to po to, żeby uczniowie wiedzieli, jakie są kierunki, specjalności, żeby też zobaczyli, że studiowanie to również dobra zabawa, koła naukowe - powiedziała Marta Kałużna z samorządu studenckiego WEZiT podkreślając, że po tej uczelni można naleźć dobrą pracę. - Wykładowcy są przyjaźnie do nas nastawieni, mają indywidualne podejście, a Jelenia Góra to piękne miasto – zachęcała przyszłych studentów do wyboru Uniwersytetu Ekonomicznego.

Była to też okazja do prezentacji studenckiej firmy konsultingowej, która działa w jeleniogórskim wydziale. - Każdy ma jakiś zalążek przedsiębiorczości w sobie – zaznaczyła Joanna Łyszkiewicz, wiceprezes ds. ekonomicznych studenckiej firmy V-Student Consulting.

Władze uczelni dostrzegają warunki na rynku edukacyjnym i starają się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom. - Musimy wychodzić do kandydatów z inicjatywami. Oferta na rynku edukacyjnym jest tak różnorodna, bogata, że młody człowiek w szkole średniej czuje się zagubiony, poza tym to są ludzie w takim wieku, że jeszcze nie mają sprecyzowanych dokładnie zainteresowań i naszym celem jest przedstawienie naszej oferty – powiedziała Elżbieta Sobczak, dziekan Wydziału Ekonomii, Zarządzania i Turystyki UE, który oferuje 3 kierunki (ekonomia, zarządzanie i turystyka) na 16 specjalnościach.

- Ten rok jest dla nas szczególny. Otrzymaliśmy wyróżnienie Polskiej Komisji Akredytacyjnej na kierunku zarządzanie, w rankingu Perspektyw byliśmy jednym z najlepszych wydziałów na kierunku zarządzanie i ekonomia – najlepsi na Dolnym Śląsku – argumentowała dziekan wydziału. W sumie w WZEiT studiuje ok. tysiąca osób (studia I, II stopnia oraz doktoranckie i podyplomowe).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~` 16-11-2016 12:20
Dla absolwentów praca w żabce i biedronce. Zapraszamy.
~ 16-11-2016 15:17
zwykle tak piszą ci co edukację zakończyli znacznie wcześniej ;)
~ 16-11-2016 16:07
Pan redaktor chyba wpadł w oko pani ze zdjęcia 21 ;) Fajna!
~Kkk 16-11-2016 16:37
Nie rozumiem czym kusi. Po tej uczelni albo bezrobocie albo robota w banku za 1500zl.
~XXX 16-11-2016 18:02
Straciłam tam 5 lat życia. Proponuję się zastanowić i skończyć wydział na uczelni, który wprowadzi na rynek pracy z bagażem pełnym wiedzy przekazywanej przez wykładowców, którzy mają doświadczenie, a nie tylko suchą wiedzę z książek, z doświadczeniem zdobytym na praktykach w prestiżowych firmach i z językiem nauczonym w trakcie kursów proponowanych przez Alma Mate. Tego tam nie oferują niestety.
THX1138 16-11-2016 19:33
politycy i ich trolle płaczą że ludzie za krótko pracują, a tymczasem nikt nie widzi że po szkole średniej całe klasy idą na studia zamiast do pracy niezależnie czy poszczególni uczniowie się nadają czy nie, a wykładowcy żeby móc dalej żerować na podatnikach to tych nieuków przeciągają z roku na rok no i tak interes się kręci, kiedy w końcu uczelnie będą stawiały na jakość a nie ilość ?
~asasselloZ 16-11-2016 20:46
fajne popatrzeć na te nasze piękne, mądre i kuszące kobiety...
~Student 17-11-2016 0:06
Polecam, miła atmosfera, poziom może i nie jest zbyt wygórowany, lecz wiedza jaką można nabyć na tej uczelni pozwala spokojnie odnaleźć się na rynku pracy. A i tak najważniejszy jest papier.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group