Czwartek, 16 września
Imieniny: Edyty, Kamili, Kornela
Czytających: 6563
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Uniwersytet Ekonomiczny kusi maturzystów

Środa, 16 listopada 2016, 9:15
Aktualizacja: Czwartek, 17 listopada 2016, 8:25
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Uniwersytet Ekonomiczny kusi maturzystów
Fot. Przemek Kaczałko
Drzwi Otwarte Wydziału Ekonomii, Zarządzania i Turystki w Jeleniej Górze Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, to okazja, aby zaprezentować możliwości jakie oferuje uczelnia przyszłym kandydatom na studentów. Wczoraj (15.11) samorząd studencki zaprosił młodsze koleżanki i kolegów, żeby pochwalić się renomą placówki.

Dla przybyłych gości przygotowano prezentację poszczególnych kierunków i specjalności, przybliżając uczniom ostatnich klas szkoły średniej sukcesy jakie uczelnia odnosi od wielu lat, a także pokazując jak w praktyce można spożytkować wiedzę nabytą na studiach z ekonomii, zarządzania czy turystyki, czyli działów, które są ze sobą ściśle powiązane.

Robimy to po to, żeby uczniowie wiedzieli, jakie są kierunki, specjalności, żeby też zobaczyli, że studiowanie to również dobra zabawa, koła naukowe - powiedziała Marta Kałużna z samorządu studenckiego WEZiT podkreślając, że po tej uczelni można naleźć dobrą pracę. - Wykładowcy są przyjaźnie do nas nastawieni, mają indywidualne podejście, a Jelenia Góra to piękne miasto – zachęcała przyszłych studentów do wyboru Uniwersytetu Ekonomicznego.

Była to też okazja do prezentacji studenckiej firmy konsultingowej, która działa w jeleniogórskim wydziale. - Każdy ma jakiś zalążek przedsiębiorczości w sobie – zaznaczyła Joanna Łyszkiewicz, wiceprezes ds. ekonomicznych studenckiej firmy V-Student Consulting.

Władze uczelni dostrzegają warunki na rynku edukacyjnym i starają się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom. - Musimy wychodzić do kandydatów z inicjatywami. Oferta na rynku edukacyjnym jest tak różnorodna, bogata, że młody człowiek w szkole średniej czuje się zagubiony, poza tym to są ludzie w takim wieku, że jeszcze nie mają sprecyzowanych dokładnie zainteresowań i naszym celem jest przedstawienie naszej oferty – powiedziała Elżbieta Sobczak, dziekan Wydziału Ekonomii, Zarządzania i Turystyki UE, który oferuje 3 kierunki (ekonomia, zarządzanie i turystyka) na 16 specjalnościach.

- Ten rok jest dla nas szczególny. Otrzymaliśmy wyróżnienie Polskiej Komisji Akredytacyjnej na kierunku zarządzanie, w rankingu Perspektyw byliśmy jednym z najlepszych wydziałów na kierunku zarządzanie i ekonomia – najlepsi na Dolnym Śląsku – argumentowała dziekan wydziału. W sumie w WZEiT studiuje ok. tysiąca osób (studia I, II stopnia oraz doktoranckie i podyplomowe).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group