Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 2554
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Unikalne zdjęcia natury w Muzeum Przyrodniczym

Piątek, 6 września 2013, 7:16
Aktualizacja: 7:18
Autor: Org
Jelenia Góra: Unikalne zdjęcia natury w Muzeum Przyrodniczym
Fot. Organizator
Muzeum Przyrodnicze w Cieplicach wraz z Agencją Zegart zapraszają na wystawę pięknych fotografii przyrody. Ekspozycję tworzą zwycięskie prace z dorocznego konkursu fotograficznego Wildlife Photographer of the Year 2012, organizowanego od 1965 r. przez BBC Wildlife Magazine i Natural History Museum w Londynie. Wernisaż odbył się wczoraj (5.09.)

Obecnie jest to najbardziej ceniony i największy w świecie konkurs, w zakresie fotografii dzikiej przyrody. Na prezentowaną tutaj najnowszą edycję zgłoszono ponad 48 tys. zdjęć, wykonanych przez ponad 4,4 tys. fotografów, z 98 krajów.

Na wystawę składają się wyłącznie fotografie nagrodzone i wyróżnione w 19. kategoriach. Po raz kolejny są na niej też zdjęcia z Polski. Jedenasty rok z rzędu wystawa wpisuje nasz kraj na listę kilkudziesięciu państw na wszystkich kontynentach, gdzie już od wielu lat rokrocznie ogląda ją ponad milion osób. Zdjęcia tworzące ją są nie tylko obrazowymi ambasadorami świata Natury. Ukazują też artystyczną perfekcję, techniczne zaawansowanie fotografii i naturalne piękno przyrody, uchwycone przez fotografów w momencie jej wspaniałości. Nic nie oddziałuje bardziej niż sugestywna fotografia, która stymuluje wyobraźnię, zajmuje umysł i porusza serce.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group