Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 6283
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Umowa podpisana – będzie rondo

Poniedziałek, 10 grudnia 2018, 16:24
Aktualizacja: Środa, 12 grudnia 2018, 12:14
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Umowa podpisana – będzie rondo
Fot. Przemek Kaczałko
Od wielu lat mówi się o potrzebie budowy skrzyżowania z ruchem okrężnym na drodze krajowej nr 3 między Cieplicami a Goduszynem i w końcu realizacja planów staje się faktem. Jak już informowaliśmy, za czwartym podejściem udało się rozstrzygnąć przetarg, który wygrało Sudeckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Jeleniej Góry.

Rondo na skrzyżowaniu Trasy Czeskiej - Lubańskiej - Goduszyńskiej jest miejscem, w którym dochodziło do wielu wypadków (w tym śmiertelnych) i kolizji. Inwestycja ma kosztować 3,23 mln zł, a czas na jej realizację wyznaczono do końca listopada 2019 roku.

Myślę, że mieszkańcy Jeleniej Góry będą zadowoleni i od razu przepraszam za utrudnienia w ruchu, bo one na pewno będą - powiedział Jerzy Łużniak, prezydent miasta.

Jak przyznaje prezes firmy, która podjęła się budowy ronda, przedsiębiorstwo w ostatnim czasie skupiało się na inwestycjach w Bolesławcu i okolicach, jednak w samej Jeleniej Górze ma już na koncie kilka zadań.

Budowaliśmy m.in. łącznik z ulicy Lubańskiej do Spółdzielczej oraz pierwszy etap Spółdzielczej od strony DK3. Ponadto przebudowaliśmy węzły komunikacyjne przy 1 Maja, Łomnickiej i Podgórzyńskiej oraz wiele innych inwestycji - powiedziała Ewa Meller-Wypych, prezes SPRD.

Obecnie zlecono prace geodezyjne, następnie pojawi się projekt realizacji ruchu w trakcie budowy, a roboty ziemne mają się rozpocząć wiosną.

Jeżeli pogoda nam pozwoli, to ruszymy jak najszybciej. Zależy nam na tym, żeby skrócić termin realizacji - mówiła E. Meller-Wypych.

W ostatnim czasie rozstrzygnięto również przetarg na remont ulicy Tabaki - umowa ma zostać podpisana w najbliższą środę (12.12).

Twoja reakcja na artykuł?

51
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
3%
Smuci
3
4%
Złości
12
18%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (48)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1197
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group