Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 6430
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Ultra Karpacz

Piątek, 1 lipca 2016, 15:47
Aktualizacja: 15:51
Autor: MDvR
W sobotę, 25 czerwca Karpacz stał się sercem wspaniałych sportowych emocji. Na starcie w centrum miasta stanęło 700 biegaczy by stąd rozpocząć walkę o najwyższy szczyt Karkonoszy na dystansie mini, średnim lub ultra. W maratonie uczestniczył m.in. Marcin Świerc, najlepszy polski ultramaratończyk oraz czwarty zawodnik Pucharu Świata, który był również ambasadorem sportowym biegu.

Marcin pojawił się jako pierwszy na mecie w kategorii MINI z czasem 1:34:19. Na dystansie ULTRA pierwszy do mety dobiegł Paweł Kaszyca z Jankowic z czasem 5:45:40, a wśród kobiet - Aysen Solak z Turcji z czasem 6:51:08. W biegu uczestniczyli także mieszkańcy Karpacza, wśród nich Jakub Nakielski, który zdobył drugie miejsce na koronnym dystansie ULTRA z czasem 6:08:46.

- Przez cały czas trwania maratonu na deptaku trwała wielka sportowa fiesta. Na biegaczy czekały rodziny, przyjaciele i mieszkańcy Karpacza. Ogromne brawa za wsparcie, doping, okrzyki radości i łzy wzruszenia. Wielkie podziękowania kierujemy do wszystkich wolontariuszy, OSP w Karpaczu oraz Grupy Karkonoskiej GOPR za niezawodne zabezpieczenie biegu. Nieoficjalne wyniki można już zobaczyć pod adresem:
http://live.sts-timing.pl/3xsniezka/ -
mówią organizatorzy wydarzenia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group