Wtorek, 27 lipca
Imieniny: Julii, Natalii
Czytających: 5053
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ulica Okrzei przestanie straszyć

Wtorek, 7 czerwca 2011, 7:49
Aktualizacja: 8:41
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Ulica Okrzei przestanie straszyć
Fot. Angela
Prośby mieszkańców, którzy od miesięcy wnioskowali o remont ulicy Okrzei, w końcu zostały wysłuchane. Miasto ogłosiło przetarg na to zadanie. Prace ruszą po 20 czerwca br. i skończą się do 30 września br.

Zarówno mieszkańcy, dyrekcja zarządu dróg i mostów, jak i radni rady miasta, nie mieli wątpliwości, co do tego, że nawierzchnia ulicy Okrzei w Jeleniej Górze wymaga natychmiastowej przebudowy. Aktualnie jest bowiem niebezpieczna przez wysokie krawężniki, które w ostatnich latach ustawiono właśnie z myślą o podwyższeniu nawierzchni samej ulicy. Ponadto droga jest bardzo nierówna i mocno podziurawiona.

Do tej pory nie było na ten cel pieniędzy. Na kwietniowej sesji zapadła jednak decyzja, że środki muszą się znaleźć, bo droga stanowi zagrożenie na życia i zdrowia mieszkańców. Obecnie ogłoszono przetarg na to zadanie i przeznaczono na ten cel 100 tysięcy złotych.

Przedsiębiorcy mogą się zgłaszać do 20 czerwca. W ramach prac nowy asfalt zostanie położony od skrzyżowania z ul. Armii Krajowej do skrzyżowania z ul. Klonowica, łącznie na odcinku o powierzchni ponad 1500 m kwadratowych. Co będzie z pozostałą częścią traktu – do ulicy 1 Maja – na razie nie wiadomo.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group