Poniedziałek, 5 czerwca
Imieniny: Walerii, Waltera
Czytających: 11279
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ukradł, pobił, porwał, groził. Stanie przed sądem

Środa, 2 marca 2011, 8:30
Aktualizacja: 9:06
Autor: RED
Prokurator rejonowy w Jeleniej Górze skierował do miejscowego sądu rejonowego akt oskarżenia przeciwko 27–letniemu jeleniogórzaninowi Damianowi G. Zarzuty: rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz pozbawienia wolności ze szczególnym udręczeniem Sławomira W.

Jak przypomina prokurator Wioletta Niziołek, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze, ciąg zdarzeń zaczął się w nocy z 26 na 27 listopada 2010 roku w Mysłakowicach. Damian G. i Sławomir W. dokonali kradzieży z włamaniem do pomieszczenia gospodarczego „Zajazdu pod Skarpą” skąd ukradli spawarkę.

Nazajutrz w godzinach przedpołudniowych do domu Sławomira W. przyszedł Damian G. Panowie pokłócili się o łup. G. pobił gospodarza kijem golfowym, zabrał mu telefon i zażądał, aby mężczyzna wyszedł na podwórko i wsiadł z nim do samochodu. Sławomir W. nie sprzeciwiał się.

W trakcie jazdy z Piechowic do Przesieki sprawca żądając wydania pieniędzy pochodzących ze sprzedaży spawarki kilkakrotnie uderzył pokrzywdzonego w twarz, groził mu pozbawieniem życia, obcięciem palców, polecił mu rozebrać się do naga, a następnie zabrał należący do niego portfel z dokumentami.

Sławomir W. wskazał w końcu nieprawdziwe miejsce przechowywania spornej spawarki, dokąd udał się podejrzany Damian G. We wskazanym domu przebywała kobieta, której G. groził spaleniem samochodu. W tym czasie Sławomir W. wykorzystując nieuwagę sprawcy uciekł. Przestępcę złapała w końcu policja.

Damian G. nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu przestępstw. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze na wniosek prokuratora rejonowego aresztował sprawcę na trzy miesiące. Podejrzany mężczyzna za dokonane przestępstwa może spędzić za kratkami co najmniej trzy lata.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
913
Tak
10%
Nie
84%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group