Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 2422
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ukradł ciężarówkę i skończył na płocie

Czwartek, 12 czerwca 2008, 13:01
Aktualizacja: 13:02
Autor: TEJO
Kradzież samochodu ciężarowego z towarem o łącznej wartości ponad 200 tysięcy złotych zakończyła się pechowo dla 18–letniego złodzieja. Ukradł kluczyki kierowcy, z którym dzielił pokój w hotelu. Potem stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w płot. Złapała go policja. Przestępca może spędzić w więzieniu do 10 lat.

Do zdarzenia doszło w nocy z 10 na 11 czerwca. Oficer dyżurny z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze Cieplicach przyjął telefoniczne zgłoszenie dotyczące kradzieży samochodu ciężarowego z towarem sprzed jednego z jeleniogórskich hoteli – poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Kiedy złodziej „zaopiekował się” pojazdem, jego kierowca smacznie spał. Dyżurny powiadomił o przestępstwie wszystkie policyjne patrole. Kilka minut później jeden z nich na drodze w kierunku Piechowic zauważył porzucony, poszukiwany przez policjantów samochód.

W aucie był towar, a w kabinie kluczyki do samochodu. Złodziej porzucił ciężarówkę, gdyż wjechał w płot, który uniemożliwił mu dalszą jazdę. Policjanci rozpoczęli poszukiwanie sprawcy kradzieży. Kilka godzin później zatrzymali 18-letniego jeleniogórzanina podejrzewanego o dokonanie tego przestępstwa. W trakcie czynności 18-latek przyznał się do kradzieży i porzucenia auta.

Jak ustalili później funkcjonariusze, kierowca ciężarówki tego dnia rozładował towar w jednym z jeleniogórskich sklepów, a zabrał z niego towar zgłoszony do reklamacji. Łączna wartość samochodu wraz z ładunkiem oszacował na kwotę ponad 200 tys. zł.
Ponieważ było późno, kierowca zatrzymał się na nocleg w jednym z jeleniogórskich hoteli. Pokój dzielił ze sprawcą kradzieży. Kiedy kierowca spał, jeleniogórzanin ukradł mu kluczyki do ciężarówki i próbował przywłaszczyć sobie auto.

18-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Za kradzież z włamaniem grozi mu do 10 lat więzienia. Policja wystąpiła z wnioskiem o jego aresztowanie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group