Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 5835
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ugodził nożem syna awanturnika

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 3 października 2008, 7:46
Aktualizacja: Sobota, 4 października 2008, 8:15
Autor: Angela
Fot. Archiwum
Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze wydał wyrok w sprawie 52–letniego Henryka B. z Węglińca Starego, który 14 kwietnia tego roku ugodził dwa razy nożem swojego syna. Ze względu na zbadane okoliczności zajścia, zarzut usiłowania zabójstwa został zmieniony na przekroczenie obrony koniecznej. Oskarżonego ukarano sześcioma miesięcami pozbawienia wolności.

Do dramatu doszło w poniedziałek, 14 kwietnia bieżącego roku po awanturze, jaką wywołał syn sprawcy. W tragicznym dniu Henryk B, dziadek 11- letniego chłopca i Adam B. - ojciec, zostali w domu sami. Skorzystali z okazji i wypili po większym piwie. Adam B. wcześniej już spożył sporo alkoholu.

W pewnym momencie Adam B. zaczął się awanturować i rzucił się na swojego 11- letniego syna, zaczął go szarpać i wyzywać. Na tą sytuacje obojętny nie pozostał dziadek. Rozpoczęła się awantura i przepychanka, w której Adam B. prawdopodobnie uderzył w głowę swojego ojca i zamachnął się na niego drugi raz, tym razem patelnią.

Wówczas Henryk B. chwycił za nóż i ugodził Adama dwa razy nożem w brzuch i klatkę piersiową. Następnie zawiadomił pogotowie. Adama B. udało się uratować. Prokuratura w Jeleniej Górze postawiła Henrykowi B. zarzut próby usiłowania zabójstwa za co grozi od 8 lat więzienia do dożywocia. Prokurator zażądał dla niego 10 lat pozbawienia wolności.

W trakcie rozpoznawania sprawy sąd uznał jednak, że przebieg zdarzeń wyglądał nieco inaczej niż zostało to przedstawione w pierwotnej wersji i zmieniono zarzut na przekroczenie obrony koniecznej. Za ten czyn Henryk B. został skazany po nadzwyczajnym złagodzeniu kary na sześć miesięcy pozbawienia wolności. W przeciwieństwie do Adama B., który znany jest z pijaństwa i awanturnictwa, Henryk B. ma bowiem nieposzlakowaną opinię w środowisku i nie był wcześniej karany.

Mimo że Henryk B. usłyszał wyrok, jest już na wolności. Orzeczenie nie jest bowiem prawomocne. Jeśli jednak okażę się, że zostanie on uprawomocniony, Henryk B. będzie musiał wrócić na dwa tygodnie do więzienia: w poczet kary zostanie mu zaliczony okres, który przesiedział w areszcie śledczym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~_ojdiridirachciach___ 3-10-2008 9:53
Najbardziej szkoda małolata, który musiał oglądać jak się tato z dziadkiem naparzają po pijaku.
~Szeryf Johny 3-10-2008 9:56
W sumie OK - tylko co to jest w tym przypadku przekroczenie obrony koniecznej?? Miał facet znaleźć na szybkiego (nim mu synek walnie patelnią) patelnię tego samego kalibru jak rozumiem?? Przecież synalek mógł go tą patelnią zabić jednym trafieniem w głowę. Do bani te nasze przepisy o obronie koniecznej tak jak przepisy regulujące użycie broni przez policję. BTW dziwnie brzmi "zarzut próby usiłowania zabójstwa". Czy usiłowanie to nie próba?? Czyli postawiono zarzut próby próby zabójstwa ;)
piipi 3-10-2008 9:58
.. 11-letni chlopiec wszystko ogladal i ..ZAPAMIETAL !.
~wsciekly 3-10-2008 10:42
nie ratuj swojego dziecka, nie ratuj wnuczka a ni nikogo bo pójdziesz siedzieć - mam dość już tego parszywego kraju!
~Ryba 3-10-2008 11:19
Na szczescie dzieci sie szybko ucza i 11letni chlopiec bedzie widzial ze nalezy sprawdzic najpierw czy ktos nie ma noza a dopiero potem mierzyc w niego patelnia.
~JG. 3-10-2008 12:07
A co z wyrodnym ojcem ? i to jest wymiar sprawiedliwosci ? ZENADA !
~szczypior 3-10-2008 15:14
Strasznie kontrowersyjna sytuacja moim zdanie Dziadek dziecka powinien być uniewinniony a ojciec skazany zawsze sie jakies paragrafy znajdą :D
~Sabath 3-10-2008 20:47
takie coś zdarza się już coraz częściej ...
piipi 3-10-2008 22:28
..do - [~Sabath..]..wina jest ..TYLKO mezczyzn.~Oni duzo alkoholu pija, a pozniej okrutne czyny wykonuja !.
~Sabath 4-10-2008 20:11
bardzo dobrze to żeś napisałaś piipi bardzo ci za to dziękuję

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group