Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 5964
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Udany kiermasz na rzecz uchodźców z Ukrainy

Wtorek, 8 marca 2022, 15:00
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Udany kiermasz na rzecz uchodźców z Ukrainy
Fot. Przemek Kaczałko
Uczniowie i nauczyciele Handlówki przy wsparciu lokalnych cukierni - zorganizowali charytatywny kiermasz ciast, z którego środki zostaną przeznaczone na pomoc uchodźcom przybyłym do Jeleniej Góry.

W szkole przy ul. 1 Maja od wielu dni prowadzona jest zbiórka darów dla uchodźców, a w poniedziałek (7.03) przed budynkiem Handlówki sprzedawano słodkie wypieki autorstwa uczniów, nauczycieli i cukierników z Jeleniej Góry i okolic.

Uczniowie, rodzice, nauczyciele wykazali się ogromnym wsparciem. Do tego włączyły się jeleniogórskie cukiernie i jedna ze Złotoryi - powiedziała Renata Rachwał, dyrektorka ZSLiZ Nr 2. - Pieniądze zostaną przeznaczone dla obywateli Ukrainy, którzy zamieszkali w Jeleniej Górze - dodała dyrektorka, która zapowiada, że jest pomysł na kolejne akcje wsparcia, np. warsztaty fryzjerskie i gastronomiczne dla ukraińskich dzieci i ich rodziców.
W naszej szkole jest sporo uczniów z Ukrainy, a pewnie będzie jeszcze więcej. Włączamy się w pomoc, bo nasza szkoła jest solidarna - jest szczytny cel i trzeba pomóc - podkreśliła Julita Kapłon z samorządu uczniowskiego Handlówki.

Mimo chłodu na dworze, uczniowie z pełnym zaangażowaniem i pozytywną energią zachęcali do zakupu ciast, a mieszkańcy odpowiedzieli doskonale - wykupując wszystkie słodkości. Udało się zebrać 6500 zł.

Twoja reakcja na artykuł?

32
78%
Cieszy
1
2%
Hahaha
3
7%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
7%
Złości
2
5%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (40) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group