Poniedziałek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 11579
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Udało się pomóc!

Środa, 29 grudnia 2021, 7:36
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Udało się pomóc!
Fot. użyczone
Pan Dariusz - 28-letni niepełnosprawny mieszkaniec Jeleniej Góry w sierpniu podpisał z ZGKiM umowę, ale od tamtej pory nie wprowadził się do nowego mieszkania, bowiem jednostka budżetowa miasta zobowiązała się do wymiany drzwi wejściowych, na co wciąż czekał, a czynsz musiał płacić. Udało się pozytywnie załatwić tę sprawę!
20 sierpnia 2021 r. podpisałem umowę z ZGKiM na lokal mieszkalny - od samego początku zgłaszałem problem z drzwiami, które są zniszczone. To lokal, który otrzymałem po 5 latach starania. Mimo interwencji prezydenta i rzecznika osób niepełnosprawnych, do tej pory drzwi nie zostały wymienione - zwrócił się do nas pan Dariusz, który zaznaczył, że już na początku w ZGKiM zostało wydane zlecenie wymiany drzwi. - 6 września zostało wysłane pismo do dyrektora ZGKiM i do dzisiaj (27 grudnia) nie otrzymałem odpowiedzi. Wielokrotnie dzwoniąc do administracji usłyszałem, że drzwi nie stanowią problemu i można tam zamieszkać. Z jednej strony zlecają wymianę drzwi, z drugiej mówią, że nie ma problemu. Remont mieszkania wziąłem na siebie, od momentu podpisania umowy muszę płacić 400 zł miesięcznie, a nie mieszkam tam, bo nie czułbym się bezpiecznie - opowiadał nam pan Dariusz, który zwrócił się do naszej redakcji czując bezsilność w kontakcie z administracją.

Nasz rozmówca jest osobą poruszającą się na wózku elektrycznym, a mieszkanie jest dostosowane dla osób niepełnosprawnych, ale kwestia wymiany drzwi (widocznych na zdjęciach), była kluczowa, żeby mógł czuć się bezpieczniej.

W tej sprawie zwróciliśmy się do dyrektora Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Jeleniej Górze, który reakcją ucieszył nas i mieszkańca.

Zlecenie zostało wystawione, drzwi zostały zakupione i w środę (29.12) zostaną wymienione - poinformował nas Jerzy Lenard, dyrektor ZGKiM, który tłumaczy, że obecnie mają zleconych dużo remontów, trzeba czekać na materiały budowlane i stąd opóźnienie. - To są drzwi nietypowe, większe. Zlecenie wymiany mamy od 10 listopada, bo wcześniej te drzwi były naprawiane - dodał J. Lenard.

Twoja reakcja na artykuł?

22
51%
Cieszy
5
12%
Hahaha
1
2%
Nudzi
2
5%
Smuci
7
16%
Złości
6
14%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
654
Jest nowy
7%
1-5 lat
13%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
20%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Zmarł po wybuchu
 
Kultura
Rozbójnik w Cieplicach
 
112
Uratowali mu życie
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group