Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 4380
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Uczennice z Janowic Wielkich–mistrzyniami

Wtorek, 26 maja 2015, 9:20
Aktualizacja: 9:25
Autor: Marzena Pikus
Region: Uczennice  z Janowic Wielkich–mistrzyniami
Fot. Archiwum Szkoły
Na Uniwersytecie Wrocławskim odbył się Finał VII/XI Dolnośląskiego Konkursu Bezpieczeństwa dla Dzieci i Młodzieży "Uczę się bezpiecznie żyć" 2015. W kategorii klas IV–VI wygrały uczennice z Janowic Wielkich.

Do finału konkursu, który odbył się po eliminacjach szkolnych, gminnych/miejskich i w czterech subregionach: jeleniogórskim, legnickim, wałbrzyskim i wrocławskim zakwalifikowano 48 drużyn, po 12 w każdej kategorii. W kategorii gimnazjum, uczniowie startowali indywidualnie.

Ten prestiżowy konkurs, cieszący się rosnącym z roku na rok zainteresowaniem, objęli honorowym patronatem między innymi: Minister Spraw Wewnętrznych, Minister Edukacji Narodowej, Minister Zdrowia, Minister Obrony Narodowej oraz Minister Środowiska.

Zdobywcy pierwszych miejsc w swojej kategorii otrzymali tytuł: "Mistrz Dolnego Śląska w Edukacji dla Bezpieczeństwa".

Po ten zaszczytny tytuł w kategorii klas IV-VI sięgnęła drużyna z Janowic Wielkich. Maryla Jońca, Ewelina Kudela i Mariola Markowiak pod opieką Marzeny Pikus wywalczyły I miejsce w Dolnośląskim Finale Konkursu Bezpieczeństwa dla Dzieci i Młodzieży "Uczę się bezpiecznie żyć" 2015.

Dziewczynki musiały wykazać się praktycznymi umiejętnościami dotyczącymi między innymi udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, wiedzą z zakresu ochrony przeciwpożarowej, wiedzą dotyczącą obiektów zabytkowych, znajomością znaków drogowych.

Głównymi organizatorami konkursu są: Województwo Dolnośląskie oraz Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Nysa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group