Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 6449
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Uczeń SP 7 zwycięzcą konkursu literackiego

Wtorek, 2 czerwca 2015, 8:54
Aktualizacja: Czwartek, 4 czerwca 2015, 21:06
Autor: Manu
Jelenia Góra: Uczeń SP 7 zwycięzcą konkursu literackiego
Fot. BM
Jakub Burdach ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza zdeklasował uczestników z terenu całej Polski, którzy zgłosili 143 utwory literackie na XX edycję konkursu literackiego dla dzieci i młodzieży “Małe Krajobrazy Słowa – Ja i mój świat”. Jego kilkustrofowy wiersz zatytułowany po prostu “Wiosna 2015” uplasował się na pierwszym miejscu.

Taki werdykt wydało jury (m.in. Marta Fox - poetka, pisarka, autorka książek dla młodzieży i Karolina Kusek - poetka, autorka wierszy dla dzieci) konkursu literackiego, który po raz dwudziesty zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu. Wiersz młodego autora to swego rodzaju dziecięca rozmowa z wiosną, gdzie zadawane są różne pytania, co się dzieje w ciągu jednej z pór roku - wiosny.

Napisany w formie lekkiej i zwiewnej do przemyśleń wiersz wysłał na konkurs jego wychowawca. - Zdaje się, że chodziło tu przede wszystkim o szczerość tego niezwykłego dialogu poetyckiego – twierdzi opiekun artystyczny Piotr Grosman. – Kuba ma wyobraźnię i pomysł, ale przyznaję, że chłopiec wymagał zachęty i mojej pomocy przy stworzeniu całej kompozycji wiersza – dodaje pedagog.

Warto wspomnieć, że 10-letni Jakub Burdach ma na swoim koncie również wyróżnienie w wojewódzkim konkursie plastycznym “Zanieczyszczenie powietrza widziane oczami dziecka” we Wrocławiu, a wraz z grupą teatralną zdobył nagrodę główną i nagrodę specjalną w X Przeglądzie Teatralnym SILEBIA w Chojnowie oraz wyróżnienie w II Dolnośląskim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych “Eko–Teatr 2015” w Legnicy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group