Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 3281
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Ucierpiały drogi i domy

Środa, 21 lipca 2021, 7:01
Autor: WAC
Kowary: Ucierpiały drogi i domy
Fot. UM Kowary
Milionowe straty spowodowały obfite opady deszczu, które spadły w Kowarach w nocy z ostatniej soboty na niedzielę (17-18.07).

W wyniku działania żywiołu mocno ucierpiały kowarskie drogi. W wielu miejscach została uszkodzona nawierzchnia oraz przepusty. Najgorzej sytuacja wygląda na ulicach: Polnej, Głównej, Kopernika oraz Pensjonatowej. Mocno zniszczone są też boczne drogi odchodzące od ulicy Wiejskiej, dojazd do gospodarstwa agroturystycznego „Zacisze” oraz droga bita na Jedlinki. Potoki wody zalały też wiele domów, w tym szczególnie mocno budynek na ul. Kowalskiej oraz dwa na ulicy Mickiewicza.

Wciąż jeszcze czekamy na zgłoszenia strat od mieszkańców, ale już teraz wiemy, że koszty napraw uszkodzeń dróg oraz budynków wyniosą ponad milion złotych - mówi burmistrz Kowar Elżbieta Zakrzewska. - Nie wiemy jeszcze jaka jest sytuacja na ujęciach wody, gdyż nadal nie możemy wejść na ten teren. Od kilku dni pracuje komisja szacująca straty. Protokół będzie podstawą do wystąpienia do Wojewody Dolnośląskiego o uruchomienie środków przeznaczonych na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Z podobnym wnioskiem wystąpiliśmy też do Ministerstwa Klimatu i Środowiska.

Twoja reakcja na artykuł?

3
7%
Cieszy
2
4%
Hahaha
3
7%
Nudzi
10
22%
Smuci
3
7%
Złości
24
53%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group