Czwartek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 4919
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Uciekinier narozrabiał na „gościnnych występach”

Poniedziałek, 4 lipca 2011, 17:21
Aktualizacja: 17:22
Autor: KMP
Przed sądem rodzinnym odpowie nieletni, który ma na koncie zniszczenie mienia i kradzieże. Przestępstw tych dopuścił się w Jeleniej Górze w lipcu. Okazało się również, że chłopak uciekł z jednej z placówek wychowawczych w Polsce.

Wczoraj przed południem w Jeleniej Górze 16-latek najpierw wybił szybę w jednym ze sklepów rowerowych, a następnie uszkodził baner reklamowy. Pokrzywdzony poniesione straty oszacował na blisko 2000 zł. Huk tłuczonego szkła usłyszał mężczyzna, którego mieszkanie znajduje się nad sklepem. O zdarzeniu powiadomił policję i wybiegł z mieszkania . Udało mu się zatrzymać wandala i oddać go w ręce policjantów.

Funkcjonariusze w trakcie czynności ustalili, że 16-latek jest poszukiwany przez policję ze Złotoryi, gdyż uciekł z jednej z placówek wychowawczych, gdzie został umieszczony decyzją sądu za wcześniej popełnione czyny. Okazało się również, że w miniony piątek nieletni wykorzystał nieuwagę dwóch jeleniogórzanek przebywających na działkach i ukradł im torebki.

Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny. Sprawca po wykonaniu czynności został przekazany do placówki wychowawczej – poinformowała podinsp. Edyta Bagrowska, oficer prasowy policji jeleniogórskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group