Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 4119
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Ucieczka udaremniona

Poniedziałek, 9 maja 2022, 11:15
Aktualizacja: 11:16
Autor: 112
Powiat: Ucieczka udaremniona
Fot. Archiwum Policji
Policjanci z Komisariatu Policji w Karpaczu zatrzymali 45-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego między innymi o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, wbrew zakazowi sądowemu i niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Grozi za to do pięciu lat pozbawienia wolności.

W niedzielę (8.05) około godziny 16.00 policjanci na ul. Tyrolskiej w Sosnówce postanowili zatrzymać do kontroli drogowej kierującego quadem. Zwrócili uwagę na ten pojazd, bo nie miał tablicy rejestracyjnej.

Funkcjonariusze dali kierującemu sygnał do zatrzymania, jednak on nie reagował tylko przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim mając włączone sygnały świetlne i dźwiękowe. Po przejechaniu kilku kilometrów mężczyzna gwałtownie skręcił do lasu. Został zatrzymany zaraz po tym, jak funkcjonariusze zajechali mu drogę.

Kierującym okazał się 45-letni mieszkaniec powiatu karkonoskiego. W trakcie rozmowy policjanci wyczuli od niego zapach alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało ponad 2 promile. Okazało się też, że mężczyzna kierował wbrew dożywotniemu zakazowi sądowemu, a quad, którym się poruszał był niezarejestrowany, nieubezpieczony i niedopuszczony do ruchu – informuje.
podinspektor Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

Twoja reakcja na artykuł?

9
19%
Cieszy
15
32%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
2%
Smuci
2
4%
Złości
20
43%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group