Czwartek, 21 stycznia
Imieniny: Agnieszki, Jarosława
Czytających: 7739
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: “Ucieczka od prawdziwej miłości” w Pałacu Wojanów

Niedziela, 29 listopada 2015, 8:43
Aktualizacja: 8:45
Autor: Manu
Region: “Ucieczka od prawdziwej miłości” w Pałacu Wojanów
Fot. Organizator
W niedzielę (6.12) o godz. 17.00 w Sali Wojanowskej w Pałacu Wojanów rozpocznie się prezentacja etiudy – mimodramu pt. “Ucieczka od prawdziwej miłości” w wykonaniu Radomira Pioruna, aktora Wrocławskiego Teatru Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego. Wstęp wolny.

Radomir Piorun - aktor pantomimy techniki Motion Capture, związany z Wrocławskim Teatrem Pantomimy, wykładowca sztuki pantomimy w kraju i za granica, wykonawca i uczestnik projektów parateatralnych i performance, festiwali sztuki ruchu w kraju i za granicą. Reżyserował m.in.: “Deszcz nas zasłania”, “Dożywotnio Usprawiedliwiony”, “Krzesła”, “Limb”, “Misterium”, “Piekło”, “Rzeźbiarz”, “Serce” i “Quasimodo”. We Wrocławskim Teatrze Pantomimy brał udział w produkcjach: “Kaprys”, “Tragiczne Gry”, “Małpy”, “Śmierć w Wenecji”, “Galapagos”, “Gastronomia”, “Stazione Termini”, “Szkoła Błaznów” i “Poławiacze papieru”.

Człowiek – umieszczony przez swego Stwórcę w ogrodzie Eden podejmuje dramatyczną decyzję, która zmieni dzieje całej ludzkości – ucieka i podejmuje samodzielną, ale i samotną wędrówkę przez życie. Jaka jest cena tej wolności? Co daje człowiekowi jego autonomia? Ile dróg ma każdy z nas do wyboru? Na te filozoficzne pytania autor odpowie językiem teatru gestu, czerpiąc z tradycji pantomimy francuskiej i wieloletniego doświadczenia w pantomimie polskiej.

Prezentowana etiuda - mimodram to historia ujęta w formę gestu scenicznego.
Opowiada ona o ucieczce człowieka od źródła miłości. Bohater niejako jest uosobieniem skłonności człowieka do utrudniania sobie dnia codziennego...Połączenie ruchu mima ze piękną muzyką czyni obraz dynamicznym a przez to interesujący w odbiorze. Druga etiuda to abstrakcyjny w swej formie, oparta o symbol jako środek wyrazu historia wewnętrznej walki człowieka. Konieczność podejmowania codziennych wyborów określa kim jesteśmy i dokąd podążamy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group