Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 6128
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Uciążliwe blokady na Mrocznej i Krótkiej

Środa, 5 listopada 2008, 14:02
Aktualizacja: 14:04
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Uciążliwe blokady na Mrocznej i Krótkiej
Fot. TEJO
Wykonawca budowy kamienicy na rogu ulic Krótkiej i Mrocznej systematycznie blokuje ruch na jezdni zarówno dla zmotoryzowanych, jak i pieszych. Zamknięcie drogi nie zostało jednak w żaden sposób oznakowane. Sprawą zajęła się straż miejska i zarząd dróg.

Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Jeleniej Górze zapewnia, że inwestor uzyskał od miasta wszystkie pozwolenia na budowę, podłączenie mediów i częściowe zagrodzenie jezdni. Nikt nie wydał jednak zgody na całkowite zamknięcie dwóch ulic.

Tymczasem ten proceder powtarzany jest przez pracowników budowy już od kilku dni. W godzinach szczytu przejście na ulicę Szkolną czy Solną od strony Bankowej możliwe jest tylko przez obejście placu budowy, ulicą Długą.

– Dla mnie jest to prawdziwa katorga – mówi Janina Zyzak. – Codziennie chodziłam tamtędy do lekarza na zabiegi, teraz muszę dokładać sobie drogi. Nigdzie nie jest napisane, od kiedy do kiedy te ulice będą nieczynne, więc codziennie to sprawdzam i muszę wracać w połowie drogi by iść na około. Nie są to opinie odosobnione.

Sprawą zajęły się już straż miejska oraz dyrekcja Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów. Obiecały, że niezdyscyplinowanego inwestora pouczą i rozwiąże ten problem.
– Kiedy sprzedano działki budowlane, a inwestor podjął decyzję o budowie budynku o charakterze mieszkalno-usługowym, nie mogliśmy nie wydać mu zgody na prowadzenie prac – tłumaczy Jerzy Bigus, zastępca dyrektora MZDiM. – Teraz jednak nikt nie poinformował nas o tym, że ulice Mroczna i Krótka będą zamykane. W pobliżu tego miejsca nie wywieszono również tablic informacyjnych, które ułatwiłyby życie mieszkańcom. Na jutro jestem umówiony na rozmowę z właścicielem tego placu, którego poinformuję, jak powinna ta budowa przebiegać - usłyszeliśmy.

Jerzy Bigus zobowiązał się dopilnować, by nie zamykano dwóch ulic na raz, oraz by podczas zamknięcia jezdni była czytelna informacja o wyłączeniu jej z ruchu pojazdów i pieszych.
Jeśli budowa będzie przebiegała zgodnie z planem, utrudnienia w ruchu na ulicy Mrocznej i Krótkiej zakończą się jeszcze w tym roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group