Środa, 8 lipca
Imieniny: Elżbiety, Eugeniusza
Czytających: 4751
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Uciążliwe blokady na Mrocznej i Krótkiej

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 5 listopada 2008, 14:02
Aktualizacja: 14:04
Autor: Angela
Fot. TEJO
Wykonawca budowy kamienicy na rogu ulic Krótkiej i Mrocznej systematycznie blokuje ruch na jezdni zarówno dla zmotoryzowanych, jak i pieszych. Zamknięcie drogi nie zostało jednak w żaden sposób oznakowane. Sprawą zajęła się straż miejska i zarząd dróg.

Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Jeleniej Górze zapewnia, że inwestor uzyskał od miasta wszystkie pozwolenia na budowę, podłączenie mediów i częściowe zagrodzenie jezdni. Nikt nie wydał jednak zgody na całkowite zamknięcie dwóch ulic.

Tymczasem ten proceder powtarzany jest przez pracowników budowy już od kilku dni. W godzinach szczytu przejście na ulicę Szkolną czy Solną od strony Bankowej możliwe jest tylko przez obejście placu budowy, ulicą Długą.

– Dla mnie jest to prawdziwa katorga – mówi Janina Zyzak. – Codziennie chodziłam tamtędy do lekarza na zabiegi, teraz muszę dokładać sobie drogi. Nigdzie nie jest napisane, od kiedy do kiedy te ulice będą nieczynne, więc codziennie to sprawdzam i muszę wracać w połowie drogi by iść na około. Nie są to opinie odosobnione.

Sprawą zajęły się już straż miejska oraz dyrekcja Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów. Obiecały, że niezdyscyplinowanego inwestora pouczą i rozwiąże ten problem.
– Kiedy sprzedano działki budowlane, a inwestor podjął decyzję o budowie budynku o charakterze mieszkalno-usługowym, nie mogliśmy nie wydać mu zgody na prowadzenie prac – tłumaczy Jerzy Bigus, zastępca dyrektora MZDiM. – Teraz jednak nikt nie poinformował nas o tym, że ulice Mroczna i Krótka będą zamykane. W pobliżu tego miejsca nie wywieszono również tablic informacyjnych, które ułatwiłyby życie mieszkańcom. Na jutro jestem umówiony na rozmowę z właścicielem tego placu, którego poinformuję, jak powinna ta budowa przebiegać - usłyszeliśmy.

Jerzy Bigus zobowiązał się dopilnować, by nie zamykano dwóch ulic na raz, oraz by podczas zamknięcia jezdni była czytelna informacja o wyłączeniu jej z ruchu pojazdów i pieszych.
Jeśli budowa będzie przebiegała zgodnie z planem, utrudnienia w ruchu na ulicy Mrocznej i Krótkiej zakończą się jeszcze w tym roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~gregor 5-11-2008 14:54
Zamknąć te odcinki z ruchu ,oznakować obejście (kilkaset metrów dodatkowego spaceru wyjdzie tylko każdemu na zdrowie).Kto to widział żeby płoty okalające budowę znajdowały się ok 1 metra od stawianych ścian.Dołem chodzą ludzie jeżdżą samochody a co będzie w przypadku jak komuś spadnie cegła na głowę?
~Twist 5-11-2008 15:53
Na Jasnej jest równie mroczno:)
~sfdfytu 5-11-2008 17:23
ale afere zrobili zenada
HankaOdRumcajsa 5-11-2008 18:40
...spacerek codziennie pół godzinki to odporność bedzie lepsza...
~Tee do Gregora 5-11-2008 18:52
Co racja to racja. Popieram Twoje zdanie. A kto to w ogóle wymyślił, żeby tam było jakieś przejście dla pieszych ?!!! Przenieść lepiej to przejście tam gdzie nikomu by nie przeszkadzało, tak półtora kilometra dalej, a może nawet ze dwa kilometry, tyle co będzie trzeba. Niech sobie chodzą dookoła jak tak lubią chodzić w tę i z powrotem!!! I niech nie tamują ruchu!!!;->
~Matyas 5-11-2008 19:28
Redakcja Jelonki widać że nie jest za tym aby Jelenia Góra była coraz to ładniejsza i żeby duże jak i małe kamienice ztawały się ładniejsze.Redakcja opisała to w taki sposób jakby nie była za tym aby właściciele kamienic remontowali je.Moim zdaniem ten cały artykuł nie powinien się ukazać.Są o wiele poważniejsze sprawy,które by można było tu opisać.
~zuo 5-11-2008 19:33
Powinno się odciąć przejście na jakiś okres. Tak to tylko są zdenerwowani i robotnicy i przechodnie...
~Sabath 5-11-2008 20:20
strasznie ciasno i tu już nic nie powinno wjeżdżać i parkować bo przejść nie można
~_ojdiridirachciach___ 5-11-2008 21:49
Na zdjęciu to ja widzę, że ruch tamuje pewna znana firma na W..., a nie budowlańcy ;) Na pewno te szybkie panie zaraz zderzą się z tym busem. Idą strasznie ostro w zakręcie ! ;)
kazimierzp 5-11-2008 23:32
Zadziwia mnie irracjonalność przedstawiania "problemu". Na pustą działkę w mieście miasto ogłosiło przetarg na zbycie tej działki pod zabudowę! Ktoś to kupił, uzyskał decyzję o warunkach zabudowy oraz decyzję o pozwoleniu na budowę poprzedzone uzgodnieniami z różnymi służbami miejskimi. Budowa ma byc na terenie gdzie miasto określiło jako wolny od ruchu samochodowego - podobno są tu jedynie ciągi piesze, a ruch samochodowy ma się odbywac sporadycznie! Wiadomym jest, że niektóre technologie budowlane (monolityczne słupy i stropy) wymagają przynajmniej 3 metrów szerokości obok, aby móc ustawic pompę do betonu i zapewnić pas dla podjazdu gruszek do betonu! Na to wszystko wydały miejskie służby stosowne uzgodnienia i pozwolenia. Zaczęła się budowa! I co się nagle okazuje! Służby drogowe nie wiedziały, że dojdzie do czasowego zamknięcia ulic (jakby beton miał byc dostarczany przez aniołki z nieba!). W tym wszystkim najsmieszniejsze jest to, iz dojście, dojazd do prawie wszystkich punktów na ulicy Krótkiej, Szkolnej, czy Mrocznej jest zapewniony. Należy tylko nadłożyć około 30-50 metrów! Jaki w tym wszystkim jest problem! Po co ten cały szum? Za chwilę, za parę miesięcy zacznie się zabudowa pustych działek przy Bankowej (koło Firmowej), Drucianej, Grodzkiej, Jasnej, 1 Maja, Pijarskiej, Kilińskiego! To prace budowlane nie będą mogły być prowadzone bo ktoś dla własnego bezpieczeństwa nie zechce nadłożyć kilkudziesięciu metrów! Ludzie! Nie dajcie się zwariować!
~BW 6-11-2008 11:30
Panie Kazimierzu, ma Pan 100% racje.
~ 6-11-2008 13:11
popieram , popieram, popieram Pana Kazimierza P.
~jan88 6-11-2008 13:49
W artykule jest info, że straż miejska zajęła się problemem. Jednak nie ma mowy, że nie przyjmowała zgłoszeń do interwencji tylko odsyłali automatycznie do Zarządu Dróg. Natomiast auta wjeżdżające na ul. Krótką, są ich oczkiem w głowie( mandaty), ale ciężkie pojazdy przejeżdżające wzdłuż starych, trzęsących się kamienic należące do wykonawców nie wzruszają Stażaków Miejskich. Są jeszcze ludzie, którzy chcą spokojnie żyć i pracować!!! Mieszkaniec.
~jan88 6-11-2008 14:01
W artykule jest info, że straż miejska zajęła się problemem. Jednak nie ma mowy, że nie przyjmowała zgłoszeń do interwencji tylko odsyłali automatycznie do Zarządu Dróg. Natomiast auta wjeżdżające na ul. Krótką, są ich oczkiem w głowie( mandaty), ale ciężkie pojazdy przejeżdżające wzdłuż starych, trzęsących się kamienic należące do wykonawców nie wzruszają Stażaków Miejskich. Są jeszcze ludzie, którzy chcą spokojnie żyć i pracować!!! Mieszkaniec.
~pat 7-11-2008 9:11
a co w przypadku kiedy muszę wynieść śmieci do śmietnika po prawej stronie od solarum??? też mam cisnąć przez ul Długą ,Pl. Ratuszowy itd??????? średnia przyjemność.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group