Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 7677
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ubierz jelonka, wybierz mu imię

Niedziela, 7 grudnia 2008, 9:42
Aktualizacja: Poniedziałek, 8 grudnia 2008, 7:58
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Ubierz jelonka, wybierz mu imię
Jelonek w scenerii grudniowego wieczoru.
Fot. TEJO
Jeleniogórskie Forum Samorządowe, które było jednym z inicjatorów postawienia pomnika jelonka na skwerku w śródmieściu, zachęca mieszkańców, a zwłaszcza młodzież, do przedświątecznego happeningu. Załóżcie zwierzątku bożonarodzeniowy strój! Wracamy też do plebiscytu na imię dla rzeźby.

Bruksela ma swojego Manneken Pis, Jelenia Góra może pochwalić się odsłoniętym latem jelonkiem. Miedziana rzeźba herbowego symbolu miasta na dobre wkomponowała się już w krajobraz skwerku u zbiegu ulic Piłsudskiego i 1 Maja. Autorem jest Lewan Mantidze, scenograf Sceny Animacji Teatru Jeleniogóskiego.
Wprawdzie dwa miasta są nieporównywalne, łączy je w pewnym sensie pomnikowy symbol. Brukselski siusiający chłopczyk jest ubierany na różne okazje w rozmaite stroje. JFS chce nawiązać do tamtej tradycji i ubrać też jelonka. Choćby przed Bożym Narodzeniem.

– Rozmawiałem z kolegami i jest pomysł aby ten ubiór był jakby podsumowaniem i osiągnięciem danego roku. Mamy 900lecie i srebro Mai Włoszczowskiej. Nasze towarzystwo rowerowe ubrałoby mu kask rowerowy, ubiór może mieć napis 900 lat. Fajnie by było wymyślać co roku w co ubierzemy Jelonka na podsumowanie mijających miesięcy – mówi Zbigniew Leszek, prezes Izersko-Karkonoskiego Towarzystwa Kolarskiego.

Przy okazji wciąż jeszcze nie wiadomo, jak jelonka nazwać. Latem zaproponowaliśmy Czytelnikom swoisty plebiscyt na imię dla pomnika, ale propozycji było tyle, że w końcu nie przyjęła się żadna. Tak więc chyba pozostaniemy przy Jelonku, tyle że pisanym wielką literą? Mimo wszystko zachęcamy Czytelników do wyboru jednej z poniższych propozycji zebranych po tym, jak ogłosiliśmy ranking jelenkowych imion:

Rogaś, Bambi, Kefirek, Świętopełk, Brązaczek, Chudzinka, Bolek, Obrębałek, Monti, Kapi, Jelonek Golan, Kaszlak, Żyraf, Jeleń z Jeleniej, Ciumcio Rumcio, Hirschberg, Koluś, Milek, Pyrtek, Sosenek, Jelusek, Jelgór, Skusiek, Leman, Lewantem, Tołdi, Rogal, Jeluś, Kaziu, Dzięciołek, Hirsch, Czarek, Jurek, Śnieżynek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (34) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group