Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 8463
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Ubezpieczenie samochodu online – wyliczenie składki i zakup polisy przez internet

Czwartek, 25 czerwca 2020, 23:40
Aktualizacja: Poniedziałek, 29 czerwca 2020, 8:49
Autor: ts
Polska: Ubezpieczenie samochodu online – wyliczenie składki i zakup polisy przez internet
Fot. ts
Kończy Ci się ubezpieczenie OC? Szukasz lepszej oferty? A może kupiłeś właśnie nowy samochód? Niezależnie od sytuacji czeka Cię poszukiwanie najtańszego ubezpieczenia OC.

Choć może wydawać Ci się, że to czasochłonne i męczące zajęcie, wcale nie musi takie być. Wystarczy, że sięgniesz po kalkulator OC i sprawdzisz cenę online.

Ubezpieczenie OC – obowiązkowe ubezpieczenie każdego kierowcy
Ubezpieczenie OC nie jest czymś, z czego można czasowo zrezygnować – nawet jeśli bardzo byśmy chcieli. Obowiązek posiadania ważnego OC wiąże się z regularnym wydatkiem. Jednakże tym, na co możesz mieć wpływ, jest cena ubezpieczenia samochodu. Oczywiście w dużej mierze zależy ona od Twojego doświadczenia czy posiadanych zniżek za bezszkodową jazdę, ale także od innych czynników, takich jak pojemność silnika auta, miejsce zamieszkania, Twój wiek, a nawet zawód. Niemniej to samo ubezpieczenie OC może mieć inną cenę u różnych ubezpieczycieli. Warto więc przyjrzeć się wielu ofertom. Sposobem na szybkie i wygodne znalezienie najtańszego ubezpieczenia OC jest z pewnością kalkulator ubezpieczeń.

Kalkulator ubezpieczenia, czyli jak znaleźć najtańsze ubezpieczenie OC
Kalkulator ubezpieczenia to rodzaj formularza online, który po wprowadzeniu niezbędnych danych, generuje informacje na temat wysokości składki ubezpieczenia OC. Możemy podzielić je na:
• kalkulatory oferowane przez firmy, które same nie są ubezpieczycielami i tylko porównują ceny ubezpieczeń różnych ubezpieczycieli;
• kalkulatory ubezpieczeń udostępniane na stronach ubezpieczycieli i wyliczające wysokość składki OC tylko u danego ubezpieczyciela.
Tego typu kalkulatory są darmowe. Jednakże niezbędne jest akceptowanie regulaminów stron, czasem wymagane jest także założenie darmowego konta, podanie maila czy numeru telefonu. Strony, choć więc nie obciążają opłatą, będą gromadzić wprowadzane przez nas informacje.

Jak wygląda formularz, który wypełnia się w kalkulatorze OC? Najprawdopodobniej będziesz potrzebować następujących danych:
• rodzaj pojazdu (samochód, motocykl);
• rok produkcji;
• marka i model samochodu;
• rodzaj paliwa (benzyna, gaz, diesel);
• pojemność silnika;
• liczba drzwi;
• data, od której ma obowiązywać ubezpieczenie;
• informacje, na temat tego, jak auto jest wykorzystywane – prywatnie czy też jako auto firmowe;
• przebieg;
• informacje na temat tego, którym właścicielem jesteś, a także gdzie pierwotnie auto było zarejestrowane (Polska, Europa) i kiedy;
• czy samochód ma jakieś uszkodzenia,
• na pewno będzie też trzeba wskazać właściciela pojazdu, jego doświadczenie za kierownicą oraz historię ubezpieczenia.

Oczywiście dokładna rozpiska niezbędnych danych zależna jest od tego, z jakiego kalkulatora online zdecydujesz się skorzystać. Niektóre z nich są nawet krótsze, zwłaszcza jeśli chodzi o ubezpieczenie OC bez AC. Uzupełnienie takiego formularza trwa zazwyczaj mniej niż 10 minut – a w razie pytań zawsze można skonsultować kalkulację z konsultantem infolinii lub własnym agentem.

Ubezpieczenie samochodu online – szybko, tanio, bezpiecznie
Możliwość ubezpieczenia samochodu online doceniana jest przede wszystkim za wygodę tego rozwiązania. Wykup ubezpieczenia OC nie musi już oznaczać wizyty w siedzibie ubezpieczyciela czy spotkania z agentem. Po znalezieniu najbardziej optymalnego ubezpieczenia samochodu wystarczy wypełnić odpowiedni formularz i opłacić składkę, a auto ma już ważną polisę.

Ubezpieczyciele doskonale rozumieją obecną potrzebę możliwości zakupu ubezpieczeń OC online i dostosowują swoje strony do wymogów klientów. Co więcej, aby zachęcić nieprzekonanych, często oferują dodatkowe zniżki dostępne jedynie dla klientów online. To kolejny argument, który warto wziąć pod uwagę – kupując online, możemy za to samo ubezpieczenie zapłacić mniej.

Twoja reakcja na artykuł?

4
67%
Cieszy
1
17%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
17%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
33
Tak
39%
Nie
61%
Nie wiem
0%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group