Środa, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 9393
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: U Młodych Duchem

Środa, 2 marca 2022, 5:39
Autor: Przystań Twórcza
Jelenia Góra: U Młodych Duchem
Fot. Przystań Twórcza
Koncert Sybiraczki i Kresowianie na Dzień Kobiet, Recital Eweliny Marciniak, „Śladami przodków” bez wychodzenia z domu, opowieść o Zlocie bliźniaków i prelekcja o Rejsie do Norwegii – to tylko część z bezpłatnych spotkań w Klubie Seniora „Młodzi Duchem” zaplanowanych na marzec 2022 r. w Przystani Twórczej.

Zaproszenie na marcowe spotkania 2022r.:

- 02.03.2022 r. (środa) godz. 16.00 - Koncert Sybiraczki i Kresowianie na Dzień Kobiet. Wstęp wolny (obowiązują wcześniejsze zapisy pod nr tel. 502 474 847). Siedziba Przystani Twórczej. Z okazji nadchodzącego Dnia Kobiet zespół SYBIRACZKI i Kresowianie zagoszczą ze swoim koncertem na środowym spotkaniu Klubu Seniora „Młodzi Duchem”. Ponieważ muzyka też jest kobietą usłyszymy wiele utworów związanych z niezwykłymi kobietami. Będzie to nie lada gratka dla miłośników pięknych polskich piosenek. Nie zabraknie także wspólnych śpiewów.

- 09.03.2022 r. (środa) godz. 16.00 - „Śladami przodków” bez wychodzenia z domu cz. 2. Wstęp wolny (obowiązują wcześniejsze zapisy pod nr tel. 502 474 847). Siedziba Przystani Twórczej. Drugie spotkanie pod hasłem „Ocalić od zapomnienia”, czyli genealogiczna podróż, w którą zabierze nas regionalista Marcin Kocuj. Gość Klubu Seniora zaprezentuje sposoby szukania informacji o przodkach w Internecie. W późniejszych terminach będzie można także umówić się z Panem Marcinem na indywidualne konsultacje, dotyczące osobistych poszukiwań.

- 16.03.2022 r. (środa) godz. 17.00 - Kameralny recital Eweliny Marciniak z towarzyszeniem Piotra Lemańskiego. Wstęp wolny (obowiązują wcześniejsze zapisy pod nr tel. 502 474 847). Siedziba Przystani Twórczej. Będzie to kameralny recital na głos i pianino… na słowo i to co „miedzy słowami”, na to „co się wie” i to czego się nigdy wiedzieć nie będzie. Krótka podróż przez życie i jego tajemnice. Ewelina Marciniak – pieśniarka, autorka tekstów, kompozytorka z kręgu piosenki autorskiej i poezji śpiewanej, animator i menadżer kultury. Po pierwszym przyjeździe do Jeleniej Góry w roku 1999 rozpoczęła współpracę m.in. z Wojciechem Jarocińskim, Anią Kosą (obecnie Anią Kosą-Sweklej) współtworząc efemeryczny projekt S.A.D. („Samozwańcza Akademia Dźwięku”). Później m.in. razem z Marcinem Sweklejem współtworzyła formację …BO TAK!, a od 2001 roku rozpoczęła solową przygodę z autorskim materiałem. Laureatka Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, Zamkowych Spotkań z Poezją we Włocławku OPPY w Warszawie, FAMY w Świnoujściu. Od zawsze - na zawsze - zakochana w słowie i dźwięku, pisze tak jak czuje, mówi to co myśli, śpiewa bo nie zna lepszego sposobu na ucieczkę od świata, którego nie rozumie. Towarzyszy jej Piotr Lemański – świetny muzyk, realizator, producent muzyczny, w krótko mówiąc „człowiek – orkiestra” - niezwykły i wszechstronny.

- 23.03.2022 r. (środa) godz. 16.00 - Zlot bliźniaków z braćmi Osipikami. Wstęp wolny (obowiązują wcześniejsze zapisy pod nr tel. 502 474 847). O fantastycznych zlotach bliźniaków z całej Polski opowiedzą Bolesław i Mieczysław Osipik, jeleniogórscy bracia bliźniacy. Rodzeństwo znane jest z wielu pasji i ciekawych działań, ale w dużej mierze z ciekawych podróży rowerami i promowania Jeleniej Góry w podróżach właśnie na dwóch kółkach.

- 30.03.2022 r. (środa) godz. 16.00 - Rejs do najdłuższego fiordu Norwegii z Januszem Jachnickim. Wstęp wolny (obowiązują wcześniejsze zapisy pod nr tel. 502 474 847). Podróżnik i przewodnik górski Janusz Jachnicki zabierze Seniorów w „rejs” do najdłuższego norweskiego fiordu, prezentując galerię zdjęć i opowieści z tej fantastycznej wycieczki. Będzie to okazja do zadawania pytań dotyczących tego malowniczego zakątka świata.

- 3, 10, 17, 24 i 31.03.2022 r. (czwartek) godz. 11.00 - Śpiewy w Kręgu. Wstęp wolny. Siedziba Przystani Twórczej. Seniorzy wspólnie z Agatą Szmigrodzką śpiewają m.in. piękne polskie pieśni, zarówno te współczesne jak i ludowe. Uczestnicy spotkania sami wybierają repertuar. To fantastyczny sposób na ćwiczenia oddechowe i dykcję. Dołączyć może każdy, kto lubi śpiewać w przyjaznym gronie. Wystarczy przyjść.

- 4, 11, 18, 25 i 31.03.2022 r. (piątek) godz. 11.00 - Cieplicki Ogród Społeczny. Wstęp wolny. Zbiórka pod siedzibą Przystani Twórczej. Serdecznie zapraszamy do wspólnego tworzenia Cieplickiego Ogrodu Społecznego (tuż przy siedzibie Przystani Twórczej). Czeka na nas świeże powietrze, doborowe towarzystwo, wspólne rozmowy, planowanie i przyjemna praca – dla każdego, w miarę jego możliwości i potrzeb.

Klub Brydżowy – część Klubu Seniora „Młodzi Duchem” - spotyka się w czwartki lub piątki ok. godz. 15.30 gdy skompletuje 4 lub 8 graczy. Brydż jest towarzyską formą gry. Wstęp wolny. Nowe osoby mogą zapisać się pod nr tel. 502 474 847.

W lutym odbyły się spotkania:

Historia dolnośląskich czepców ludowych
Klub Seniora „Młodzi Duchem” poznał historię dolnośląskich czepców ludowych, które zdobiły głowy pań w XIX i XX w. Barwne czepce były tworzone na różnorodne okazje, ważne w życiu ówczesnych kobiet np. ślub, czy też pogrzeb. Wyróżniającymi dla Dolnego Śląska były czepce z tzw. brodą, czyli przednim lub bocznym zdobieniem wystającym poza szyję. Oryginalne czepce można oglądać w regionalnych muzeach, które odwiedzimy wspólnie z Klubowiczami.
"Muzycznie i historycznie" z Adamem Wolakiem

Fantastyczny koncert Adama Wolaka, jeleniogórskiego artysty i rzemieślnika odbył się w Przystani Twórczej. Członkowie Klubu usłyszeli piękne wykonania piosenek m.in. Mieczysława Fogga „Ta ostatnia niedziela”, czy też utwór z kresów „Tylko we Lwowie”. Pan Adam zaprezentował również autorską piosenkę z tyrolskim jodłowaniem. Seniorzy obejrzeli również film o twórczości muzycznej i rzemieślniczej Pana Adama, w którym zostały zaprezentowane dostojne elementy barokowych zdobień rekonstruowanych dawną techniką. Nie zabrakło wspomnień z występu w programie telewizyjnym The Voice of Senior.

Cieplicki Ogród Społeczny
Ławka podarowana przez Pana Jerzego Gadomskiego i firmę Juro-Trans z Piechowic oficjalnie stanęła w Cieplickim Ogrodzie Społecznym. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za wsparcie naszego Klubu Seniora „Młodzi Duchem”. Panie z Klubu miały już okazję usiąść na solidnej ławce w naszym ogrodzie i podziwiać piękno natury. Metamorfozę przeszły bielone drzewka, została też zakupiona i dowieziona ziemia do kwiatów dzięki sponsorowi Pani Zdzisławie z Klubu Seniora, za co serdecznie dziękujemy. Panie grabiły suchą trawę, przesadzały również maliny, by utworzyć ich uprawę w jednym miejscu . Pojawiły się już sadzone jesienią wiosenne kwiaty: przebiśniegi, krokusy i hiacynty.

Śpiewy w Kręgu z Agatą Szmigrodzką
Fantastyczne Śpiewy w Kręgu ze wspaniałą regionalną artystką Agatą Szmigrodzką zintegrowały nasz Klub Seniora „Młodzi Duchem”. Ćwiczenia dykcyjne, przepony i śpiewu to ciekawa forma na spędzenie czasu w sposób aktywny w miłej atmosferze. Uczestnicy śpiewali utwory polskie i zagraniczne. Ćwiczyli również wokalizę z filmu „07 zgłoś się”.

Twoja reakcja na artykuł?

4
67%
Cieszy
1
17%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
17%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
486
Puzyńska Katarzyna
35%
Twardoch Szczepan
31%
Żulczyk Jakub
34%
 
Głos ulicy
W ogóle nie mam telewizora
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Szachy to królewska gra
 
Piłka nożna
To już dziś... Walka o fazę ogólnopolską!
 
Kultura
Schronisko w wersji All Inclusive
 
Aktualności
Trwają prace przy magistrali na Wolności
 
Aktualności
Oszukiwali na refundacjach za leki
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group