Piątek, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 3800
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Tylko jedna taka noc w muzeach i galeriach!

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 14 maja 2009, 8:01
Aktualizacja: 8:01
Autor: TEJO
Scena z przedstawienia "Balladyna" przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 7 w Jeleniej Górze, z okazji uchwalonego przez Sejm RP Roku Juliusza Słowackiego.
Fot. TEJO
Po raz pierwszy w Jeleniej Górze na taką skalę będzie obchodzona doroczna „Noc muzeów”. W Muzeum Karkonoskim będzie weselne jadło i napitki. W innych placówkach szykuje się wiele wydarzeń. I kłopot z wyborem miejsca, bo nie da się być wszędzie jednocześnie.

Muzeum Karkonoskie zaprasza na „Noc Muzeów”, która w placówce zacznie się w piątek, 15 maja, już o godz. 17 przedstawieniem "Balladyna" przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 7 w Jeleniej Górze, z okazji uchwalonego przez Sejm RP Roku Juliusza Słowackiego. Później nastąpi rozstrzygnięcie konkursów organizowanych przez muzeum: literackiego i plastycznego

O godz. 18. 30 Zdrojowy Teatr Animacji pokaże „Legendy Karkonoskie”. Będzie też występ Góralskiego Teatru Pieśni „Dunawiec” ze Zbylutowa (godz. 20) – „Wokół weselnego stołu”. Atrakcję będzie pokaz tradycyjnego wesela połączony z poczęstunkiem, tańcami i śpiewami ludowymi.

Miejski Dom Kultury „Muflon” zaprasza widowisko taneczno-muzyczne: „Nocna kultura, kultura nocy”. – Spektakl w sposób metaforyczny pokazuje etapy życia: młodzieńczy bunt wieku dorastania, dorosłość oraz przygotowanie do starości. Sztukę przygotowała młodzież z Jeleniej Góry i okolic. W ostatniej chwili twórcy spektaklu postanowili dedykować go zmarłemu tragicznie w miniony poniedziałek muzykowi Łukaszowi Pietrzakowi.

Wcześniej w „Muflonie” globtroter Stanisław Dąbrowski opowie o swoich podróżach do Chin, a w godz., 18 – 22 w kawiarence „Przystanek Muflon” będzie można porozmawiać o sztuce przy filiżance kawy. Imprezę zamknie performance.

Jak już informowaliśmy, niezwykle ciekawie zapowiada się „Noc muzeów” w Biurze Wystaw Artystycznych. Gościem Obserwatorium Karkonoskiego (odz. 16.30) będzie znany kompozytor Zygmunt Konieczny oraz Włodzimierz Staniewski, twórca Teatru Gardzienice (wprowadzenie i moderacja – Andrzej Więckowski). Zaplanowano także pokaz filmów Wilhelma Sasnala. Będzie można odwiedzić otwarte wczoraj wystawy „Malarstwo” T. Kwiatkowskiej oraz „Obocze” Szymona Teluka. Galeria otwarta będzie do północy.

W Jeleniogórskim Centrum Kultury, w Galerii Pod Brązowym Jeleniem o godz. 21. 30 odbędzie się wernisaż wystawy ceramiki „Ze spiżarni”. Prace pochodzą z Akademii Szklanej Inspiracji (pracowni witraży). Jest to kolekcja wykonana z białego szkła przetworzonego w wiktuały znajdujące się w spiżarniach.

Hitem „Nocy Muzeów” w Muzeum Przyrodniczym będzie prezentacja niesamowitego stwora podobnego do Karkonosza z mapy Helwiga z 1561 roku. Na pokaz MP zaprasza o godz. 19. Wcześniej odbędzie się wernisaż ekspozycji „Wystawa przyrodnicza retro”.

Będzie można także zajrzeć do Muzeum Domu Gerharta Hauptmanna w Jagniątkowie. W wilii Wiesenstein zapoznamy się z życiem noblisty, a w jego świat przeniosą widzów młodzi muzycy, którzy wykonają najpiękniejsze utwory z lat 20. i 30. Początek imprezy o godz. 17. Koniec – o 23.

W „Noc Muzeów” wpisuje się także sobotni Piknik Radarowy w skansenie w Łomnicy. Stowarzyszenie „Radar” od godz. 12 zapowiada moc atrakcji: pokaz działania nowoczesnej stacji radiolokacyjnej, prezentacje oddziałów wojskowych, pokaz wyposażenia jednostek specjalnych oraz koncert Wojskowej Orkiestry Dętej z byłego Centrum Szkolenia Radiotechnicznego w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Widz 14-05-2009 16:04
Będe z pewnością!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group