Czwartek, 23 marca
Imieniny: Feliksa, Pelagii
Czytających: 8392
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Tygodnik Jelonka od poniedziałku w kioskach

Niedziela, 16 marca 2008, 14:18
Aktualizacja: 14:20
Autor: RED
Region Jeleniogórski: Tygodnik Jelonka od poniedziałku w kioskach
Fot. RED
W najnowszym, świątecznym wydaniu Tygodnika Jelonka, przeczytasz:

Kradną, bo modne
Siódme przykazanie jest łamane przez młodych jeleniogórzan kilkanaście razy dziennie w… hipermarketach. Kradną batoniki, bieliznę, maszynki do golenia, między półkami chowają butelki po wypitych napojach. Nie czynią tego z głodu lub wyraźnej potrzeby, ale dla szpanu i z nudów.

Na noże w teatrze
Aktorzy sceny dramatycznej żądają odwołania dyrektora teatru Bogdana Nauki! Pismo w tej sprawie wpłynęło już do prezydenta. Inna grupa pracowników, murem stojąca za szefem, ma z kolei dość dyrektora artystycznego Wojtka Klemma. W placówce wrze. Czy polecą głowy?

Przedszkolny tłok
Ledwo rozpoczął się nabór do przedszkoli, a już powstają listy oczekujących. Rodzice obawiają się, że dla ich dzieci zabraknie w tym roku miejsc. Jak rozwiązać kłopot?

Krowy wrócą w Karkonosze?
Jeden z przedsiębiorców zamierza założyć stado krów w Karkonoszach. Dzięki temu, turyści będą mogli skosztować serki ziołowe, świeże masło czy mleko.

Rozbitkowie na wyspach
Szukali lepszego życia, pracy, albo po prostu przygody. Za granicą zarabiają niezłe pieniądze, studiują. – Tutaj jest świetnie, tylko ta tęsknota za domem – mówią mieszkańcy naszego regionu, którzy spróbowali szczęścia na obczyźnie. Wszyscy zgodnie podkreślają: nie ma nic gorszego, niż święta bez rodziny.

Po jedenaste: pomagać
Pracują, uczą się, studiują, są emerytami, rencistami, wieczorami chodzą na imprezy lub rozwiązują krzyżówki. Różni ich bardzo wiele, łączy jedno – wolontariat.

JELONKA NA ŚWIĘTA

Radujmy się, alleluja!
O magii Wielkiej Nocy opowiada ksiądz Radosław Ciesielski z Parafii św. Jana Apostoła i Ewangelisty na jeleniogórskim Zabobrzu.

Święci bez aureoli
Jak przywrócić pamięć o różnych jeleniogórzanach? Jak skłonić młodych, aby zainteresowali się historią małej ojczyzny? Nie tymi dziejami książkowymi, plątaniną dat i wydarzeń, ale żywą, wręcz namacalną stroną mijającego czasu. Na doskonały pomysł wpadł Cezariusz Wiklik. W przygotowywanej do druku pozycji opowie o znanych mieszkańcach miasta od mniej znanej strony.

Zdradliwe gesty
Kiedy nasze władze kłamią a kiedy mówią prawdę? Przeprowadzona przez nas analiza mowy ciała ujawnia prawdziwe zamiary i myśli lokalnych polityków.

W numerze ponadto:
– poradnik medyczny
– Jelonka Wczoraj
– konkurs na ulubione przedszkole
– poradnik Jelonki a w nim o tym, czy pracujący za granicą muszą płacić w Polsce podatki?
– dwie strony sportu: o znakomitym starcie Karkonoszy, sylwetki laureatów naszego plebiscytu

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ilu powinno być posłów w Sejmie?

Oddanych
głosów
760
maksymalnie 150
82%
od 151 do 459
7%
460 jak obecnie
6%
od 461 do 599
1%
600 i więcej
4%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group