Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 7313
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Trzy stracone lata

Piątek, 29 kwietnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 21 stycznia 2006, 10:32
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Legnicy chcą zmiany ustawy, która zabrania im zostać pracownikami socjalnymi.

Jolanta Kowalska w tym roku kończy zaoczne studia w PWSZ o specjalności służby socjalne. – Gdy zaczynałam naukę, szkoła zapewniała, że będę mogła pracować jako pracownik socjalny – mówi. – Ale w tamtym roku została znowelizowana ustawa o pomocy społecznej, która zamyka nam drogę do tej pracy

Magda kończy studia dzienne. – O tym, że nie możemy pracować jako pracownicy socjalni, dowiedzieliśmy się miesiąc temu, na którymś z wykładów – mówi. – Tłumaczono nam, że to wina zmian w ustawie. Tak się nie robi w chwili, gdy do obrony dyplomu brakuje zaledwie kilku miesięcy.
Na ostatnim, III roku kierunku służby socjalne uczy się około 340 studentów. Kilka dni temu rozpoczęli zbieranie podpisów pod apelem do parlamentarzystów, by ci doprowadzili do zmiany ustawy o pomocy społecznej. – Chodzi nam o zapis mówiący, że pracownikiem socjalnym może zostać także osoba, która posiada dyplom wyższej szkoły zawodowej o specjalności służby socjalne – wyjaśnia Marzena Kazimierczak.
Ustawa o pomocy społecznej z marca ub.r. mówi, że pracownikiem socjalnym może zostać osoba posiadająca dyplom ukończenia wyższej szkoły zawodowej o specjalności praca socjalna. Można też skończyć studia wyższe o tej specjalności na jednym z kierunków: pedagogika, politologia, psychologia, socjologia lub nauki o rodzinie. Studenci legnickiej PWSZ, którzy wybrali kierunek służby socjalne, nie mogą zostać pracownikami socjalnymi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group