Środa, 29 marca
Imieniny: Helmuta, Wiktoryny
Czytających: 7738
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Trzecie piętro w ogniu

Wtorek, 20 października 2009, 13:07
Aktualizacja: 20:44
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Trzecie piętro w ogniu
Fot. ......
Około 140 osób zostało ewakuowane po tym, jak na trzeciej kondygnacji siedziby Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej został zaprószony ogień. Jedna osoba została uwięziona w pokoju, w którym wybuchł pożar. Wszystko dobrze się skończyło: akcja była tylko ćwiczeniem.

Sprawdzenie sprawności urządzeń przeciwpożarowych, znajomości przez pracowników MOPS-u akcji ewakuacyjnej, rozpoznanie przez strażaków terenu i dróg dojazdowych do budynku – to główne cele dzisiejszej akcji, jaka dzisiaj rozpoczęła się o godzinie 9.30 w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze przy ulicy Jana Pawła II.

Obecny budynek MOPS został oddany do użytku we wrześniu minionego roku. Prawo natomiast nakazuje przeprowadzenie próbnej ewakuacji nie rzadziej niż raz na dwa lata. Dlatego podjęliśmy decyzję o przeprowadzeniu takich działań dzisiaj – mówi Wojciech Łabuń, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze.

Scenariusz próbnej akcji ewakuacyjnej zakładał, że w pomieszczeniu 307 na trzecim piętrze dojdzie do zaprószenia ognia. W chwili pojawienia się alarmu pożarowego wezwano straż pożarną i rozpoczęto ewakuację wszystkich ludzi znajdujących się w budynku, łącznie około 140 osób. Jedna z pracownic została jednak uwięziona w pomieszczeniu i strażacy musieli ją ewakuować za pomocą wysięgnika. Takie działania prowadzone są nie tylko na pożaru, ale również pojawienia się ładunku wybuchowego czy ulatnia się gazu itp.

Dzisiaj strażacy rozpoznawali również teren przy placówce specjalnej przy ulicy Grottgera. Próbna akcja ewakuacyjna zostanie tam przeprowadzona w najbliższy czwartek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group