Czytających: 11286

Jelenia Góra: Trzecia wygrana Kobierzyc

Środa, 7 sierpnia 2019, 21:35
Aktualizacja: 23:17
KPR Kobierzyce przebywa na tygodniowym obozie w Pałacu Wojanów, podczas którego ekipa Edyty Majdzińskiej trenuje trzy razy dziennie, korzystając również z hali przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze. Po poniedziałkowym zwycięstwie nad miejscowymi Karkonoszami, zespół spod Wrocławia odniósł dzisiaj (7.08) trzecie sparingowe zwycięstwo (drugie w Jeleniej Górze). Tym razem KPR pokonał HC Roedertal (2. Bundesliga) 19:15.

Mecz był rozgrywany systemem 2x20 minut, a było to spowodowane opóźnionym przyjazdem Niemek do Jeleniej Góry. Wcześniej Roedertal rozegrał sparing z Karkonoszami (również 2x20 minut). Pierwsza połowa była bardzo wyrównana - oba zespoły kilkukrotnie zmieniały się na prowadzeniu. Do przerwy było 8:7. Po zmianie stron trenerka Kobierzyc nadal testowała różne warianty gry, bowiem KPR przeszedł małą rewolucję kadrową - pojawiło się sporo nowych zawodniczek, które mają wzmocnić ekipę Edyty Majdzińskiej. Ostatecznie kobierzyczanki zwyciężyły 19:15 i było to ich trzecie zwycięstwo w okresie przygotowawczym, bowiem wcześniej wygrały w Piotrkowie Trybunalskim z miejscową Piotrkowią 32:24. W dniach 16-18 sierpnia 2019 r. KPR zagra w Lubinie w międzynarodowym turnieju, w którym oprócz ich zespołu i miejscowego Zagłębia zagrają: Galiczanka Lwów, FSV Mainz 05 oraz Iuventa Michalovice.

KPR Kobierzyce - HC Roedertal 19:15 (8:7)