Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 5236
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Trwa remont baszty

Czwartek, 24 maja 2018, 8:16
Aktualizacja: Piątek, 25 maja 2018, 8:32
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Trwa remont baszty
Fot. Przemek Kaczałko
W zabytkowej Baszcie Grodzkiej trwają prace remontowe, które mają na celu przystosowanie obiektu do nowych funkcji. Najemcy – firma Foliowo z Wrocławia – planuje w budynku przy ul. Grodzkiej w Jeleniej Górze otwarcie hostelu z pubem. Start prawdopodobnie jesienią.

„Tradycyjnie”, na przeszkodzie w rozpoczęciu prac stanęły formalności. Niemal rok trwało uzyskanie pozwolenia na budowę, a kolejny rok pozyskanie środków. - W końcu zaczęliśmy. Niestety nie uda nam się otworzyć Baszty przed sezonem, chcemy to zrobić jesienią – deklarują najemcy Baszty Grodzkiej.

Jak się dowiedzieliśmy, plany nie zmieniły się i nadal są takie, aby na dole był pub, a w górnej części obiektu hostel. - Mamy nadzieję, że to miejsce będzie przyciągało ludzi, bo jest bardzo specyficzne i wyjątkowe – dodają. Aktualnie trwają prace budowlane wewnątrz zabytkowego obiektu i dzierżawcy przyznają, że na rynku jest problem ze znalezieniem wykonawców, ale dają radę i liczą, że we wrześniu uda się zakończyć prace.

Osobami, które przejęły Basztę są właściciele Browaru Miedzianka i jak zapewniają – piwo rzemieślnicze będzie dostępne w ich pubie. Niestety nie ma zbyt wiele miejsca na restaurację, więc możliwości gastronomiczne są ograniczone. W urokliwym miejscu mają się też odbywać kameralne imprezy, aby stało się ono też elementem życia kulturalnego Jeleniej Góry. W sezonie letnim będzie otwierany ogódek.

Więcej o historii Baszty Grodzkiej w naszym archiwalnym artykule pod adresem: www.jelonka.com/bogata-przeszlosc-tzw-baszty-grodzkiej-64627

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group