Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Sobota, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 11527
Zalogowanych: 78
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: „Trójka” gotowa dopiero w grudniu

Poniedziałek, 23 listopada 2009, 14:07
Aktualizacja: Wtorek, 24 listopada 2009, 8:08
Autor: Angela
REGION: „Trójka” gotowa dopiero w grudniu
Remont zaczął się pod koniec września. Końca robót można spodziewać się dopiero przed świętami Bożego Narodzenia.
Fot. Angela
Dwuipółkilometrowy odcinek krajowej „trójki” w Radomierzu, którego remont rozpoczął się z końcem września i miał się zakończyć w listopadzie, będzie przejezdny bez przeszkód dopiero od 18 grudnia. O przesunięcie terminu odbioru prac wystąpiła firma realizująca inwestycję. Przyczyna to warunki pogodowe i konieczność zmiany technologii kładzenia nawierzchni.

O tym, że remont odcinka krajowej trójki od stacji paliw nieopodal Dr. Schneidera do skrętu na Janowice Wielkie, mimo zapowiedzi jeszcze się nie zakończył poinformowali nas kierowcy. Co prawda nawierzchnia drogi już została położona, jednak w dalszym ciągu remontowane są pobocza i zatoki autobusowe.

– Wykonawca, firma Colas Polska, która wygrała przetarg na wykonanie prac zwróciła się do nas z prośbą o przesunięcie terminu zakończenia prac do 18 grudnia br., który jest terminem ostatecznym – mówi Joanna Wąsiel, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad we Wrocławiu. – W uzasadnieniu wniosku podał dwie przyczyny: warunki atmosferyczne, czyli pojawienie się w połowie października ataku zimy, kiedy prace zostały wstrzymane na kilka dni oraz konieczność zmiany technologii kładzenia nawierzchni.

O co dokładnie chodzi z tą zmianą technologii kładzenia nawierzchni? Nie wiadomo. Próbowaliśmy zapytać o to kierownika budowy, jednak początkowo twierdził, że o zgodę na wypowiedź musi zapytać szefostwa, a następnie mimo naszych kilkukrotnych prób skontaktowania się z nim, nie odbierał telefonu.

Podczas odbudowy tego odcinka wymieniona i wzmocniona zostanie nawierzchnia drogi, wyremontowane będą też zatoki autobusowe, w miejscach najbardziej niebezpiecznych ustawione będą bariery energochłonne. Pojawi się również nowa konstrukcja nawierzchni na zjazdach do stacji paliw.
Oczyszczone będą rowy i przepływy na tym odcinku. Pieniądze na ten cel, kwota 5mln 300 tys. zł, w całości pochodzą z budżetu państwa.

Sonda

Czy lokalne "kasyna" i gry hazardowe powinny być dozwolone bez koncesji?

Oddanych
głosów
585
Oczywiście, gra tylko ten kto chce
27%
Tak, jednak do pewnej kwoty - na niektórych działa to jak narkotyk
12%
Hazard powinien zostać całkowicie zakazany
48%
Nic nie trzeba zmieniać w przepisach
13%
 
Głos ulicy
Nie "siedzimy" na telefonach
 
Warto wiedzieć
Niemcy podrzucają nam migrantów?!
Rozmowy Jelonki
Strzelania będą tylko raz w tygodniu
 
Aktualności
Borowice brzmią Gitarą i...poezją
 
112
Wypadek w Rybnicy – efekt domina
 
112
Po alkoholu spowodował wypadek na Wolności
 
Kultura
Jelenia Góra i Karkonosze na 1 miejscu w Polsce!
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group