Sobota, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 5849
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Transgranicznie o drogach

Czwartek, 15 kwietnia 2021, 10:16
Autor: WAC
Powiat: Transgranicznie o drogach
Fot. Starostwo Powiatowe
O współpracy przy realizacji inwestycji drogowych rozmawiali wczoraj (14.04) samorządowcy z Powiatu Karkonoskiego i Kraju Libereckiego.

Starosta karkonoski gościł w siedzibie Starostwa Powiatowego przedstawicieli Kraju Libereckiego m. in. Jana Ruzicka i Miroslava Vlasaka, którzy wystąpili z propozycją współpracy transgranicznej przy modernizacji infrastruktury drogowej.

Ideą jest modernizowanie sieci dróg powiatowych tak, by dojazd do przejść granicznych i poruszanie się w strefie przygranicznej było jak najwygodniejsze - informuje starosta karkonoski Krzysztof Wiśniewski. - Planowane jest podpisanie formalnego memorandum w tej sprawie oraz przygotowanie proponowanych odcinków dróg do modernizacji, zarówno po stronie polskiej jak i czeskiej. Zarząd naszego powiatu wyraził gotowość partnerowania stronie czeskiej w realizacji projektu w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Republika Czeska - Polska (Interreg) i przystępuje do przygotowań, które zakończą się złożeniem formalnego wniosku.

Twoja reakcja na artykuł?

5
71%
Cieszy
1
14%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
14%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group