Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 7197
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Trakt w Borowym Jarze dla ciężarówek

Czwartek, 7 sierpnia 2008, 8:47
Aktualizacja: 8:47
Autor: TEJO
Region Jeleniogórski: Trakt w Borowym Jarze dla ciężarówek
Fot. TEJO
Mimo szczytu sezonu wakacyjnego na ścieżce rowerowo–pieszej z Jeleniej Góry do Perły Zachodu niewielu turystów. Za to więcej jest samochodów osobowych, dostawczych i maszyn budowlanych.

Kończy się budowa elektrowni wodnej Bobrowice IV. Stąd wzmożony ruch samochodów w miejscu, gdzie obowiązuje zakaz ruchu wszelkich pojazdów poza rowerami. Na placu, gdzie powstaje siłownia, ruch niemal jak w centrum miasta.

W bezpośrednim sąsiedztwie początku traktu prowadzone są roboty przy magistrali gazociągowej. Ostrzeżenie o możliwości wybuchu i głębokich wykopach nie działa na turystów jak zachęta. Za chwile na wąskiej ścieżce „wyrasta” potężna ciężarówka pozostawiająca za sobą smród spalin. W ciągu około czterech kilometrów, które dzielą rowerzystów od schroniska na Perle Zachodu, mija na sześć pojazdów osobowych i jedna furgonetka.

Nic dziwnego, że ruch tu niewielki. Kilku cyklistów, miłośnicy joggingu i spacerowicze. Najliczniejsza grupa to jeleniogórzanie, którzy zaopatrują się w wodę z „Cudownego źródełka”. – Jest znacznie lepsza niż ta z wodociągów. Robimy na niej wszystko: od herbaty po zupy – mówią ludzie, którzy z kilkunastoma butlami czekają na swoją kolej.

A przy samym trakcie wciąż straszy zdewastowane ogrodzenie i góry śmieci wypadających z koszy. Widać, że ekipy sprzątające docierają tu stosunkowo rzadko.

A i w samym schronisku wakacyjny ruch jest niewielki. Puste stoliki czekają na spragnionych turystów. Ale i tu atrakcji coraz mniej. Wejście na wieżę widokową to marny wysiłek dla tych, którzy chcą podziwiać panoramę Jeziora Modrego. Prawie wszystko zasłaniają wyrośnięte drzewa.

W sumie, nic dziwnego, że wielu miłośników wędrówek woli wybrać inne szlaki niż ten, który mógłby być prawdziwą turystyczną perełką okolic Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group