Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 4747
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Tragiczny wypadek koło Złotoryi

Wtorek, 30 sierpnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 13 stycznia 2006, 20:55
Autor: Gazeta Wyborcza
Cztery osoby nie żyją, cztery ranne, w tym trzy ciężko - to bilans wczorajszego tragicznego karambolu na autostradzie koło Złotoryi. Prawdopodobnie wszystkie ofiary są z jednej rodziny, która wracała z Anglii do Sanoka

- Jechaliśmy od Wrocławia w ciągu aut - opowiada kierowca terenowej toyoty land cruiser. - Będąca sporo przed nami ciężarówka zahamowała, aby skręcić w prawo i zjechać z autostrady.

Auta za nią zaczęły więc gwałtownie hamować, ja też. Ale jadąca za mną ciężarówka nie wyhamowała.
Zginęły cztery osoby siedzące za kierowcą busa, w tym ośmioletnie dziecko.

Pozostali czterej pasażerowie tego auta, w tym kierowca, trafili do legnickiego szpitala. - Trzy są w stanie ciężkim, dwie nadal nieprzytomne z obrzękiem mózgu - mówił po południu dr Rafał Pilch, rzecznik prasowy legnickiego szpitala. - Trudno mówić o rokowaniach, obrzęk mózgu jest nieprzewidywalny.

Wszyscy ranni nie mają jeszcze 30 lat. Kierowca ciężarówki nie ucierpiał w wypadku. W karambolu uczestniczył również czwarty samochód, ale ma tylko zbity reflektor.

Policja i prokuratura nie chcą się wypowiadać o przyczynach wypadku.
Ze statystyki policji wynika jednak, że wypadków na dolnośląskiej autostradzie jest teraz zdecydowanie mniej niż przed rozpoczęciem jej modernizacji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group