Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 3883
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Tradycyjne spotkanie SLD w Święto Pracy

Piątek, 1 maja 2015, 12:25
Aktualizacja: Sobota, 2 maja 2015, 7:33
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Tradycyjne spotkanie SLD w Święto Pracy
Fot. Przemek Kaczałko
Dziś pierwszy dzień maja, a więc Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, który w Polsce od 1950 roku jest świętem państwowym. Od wielu lat działacze i sympatycy jeleniogórskiego SLD spotykają się tego dnia na Placu Ratuszowym i mimo niesprzyjającej pogody, podobnie było w tym roku.

- Rzecz polega na tym, że to nie jest święto SLD, ale jak na SLD przystało, czcimy ten dzień, bo to międzynarodowe święto ludzi pracy – powiedział Piotr Paczóski, szef jeleniogórskiego SLD.

W spotkaniu pod Neptunem wzięło udział ok. 30 osób, w tym posłanka na Sejm RP Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska oraz radni miejscy Sojuszu Lewicy Demokratycznej: Piotr Paczóski, Józef Kusiak, Wojciech Chadży, Robert Obaz i Zbigniew Ładziński. Tradycyjnie nie zabrakło przedstawicieli związków zawodowych – szefa rady powiatowej OPZZ Zbigniewa Lubeckiego czy przewodniczącego Związku Nauczycielstwa Polskiego regionu jeleniogórskiego Mariana Hübnera. - Trzeba pogodzić interesy pracowników i pracodawców – podkreślał szef ZNP. Obecnie ludzie powinni zarabiać 3 tysiące zł netto, żeby żyć i myśleć, że jakoś tam jest. Trzeba zmienić Kodeks pracy, prawo. Wszystko jest do zmiany – dodał związkowiec, reprezentujący oświatę.

- Kiedyś praca była dobrem powszechnym, dzisiaj praca jest dobrem luksusowym, na które nie wszystkich stać i nie zawsze z ich przyczyny – powiedział szef jeleniogórskiego SLD. - Nie mówię, żeby powracać do poprzedniego ustroju, ale trzeba pamiętać, jakie zdobycze tego ustroju były naszym udziałem – podkreślał Piotr Paczóski.

W odróżnieniu do lat poprzednich, sympatycy lewicy nie maszerowali głównym deptakiem miasta, do czego zniechęcał chłód i padający deszcz, nie rozdawano paniom goździków - były za to chorągiewki narodowe. Mimo że święto pracy zbiegło się w tym roku z końcówką kampanii wyborczej, działacze SLD nie dysponowali żadnymi materiałami swojej kandydatki Magdaleny Ogórek tłumacząc, że dzisiejsze wydarzenie to nie jest wiec polityczny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (43) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group