Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 3107
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: To już 40 lat partnerstwa z Cervią

Niedziela, 4 września 2016, 9:14
Aktualizacja: 9:16
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: To już 40 lat partnerstwa z Cervią
Fot. Przemek Kaczałko
Najstarszym partnerem Jeleniej Góry jest włoskie miasto Cervia. Z okazji 40–lecia współpracy delegacja z Półwyspu Apenińskiego z przewodniczącym Rady Miejskiej Enrico De Lorenzi na czele, przybyła do stolicy Karkonoszy, gdzie przy ul. Cervi odsłonięto pamiątkowy pomnik.

W herbie obu miast znajduje się jeleń, co było pretekstem do podpisania umowy partnerskiej przez Kazimierza Żurawskiego (prezydenta Jeleniej Góry) i Ivo Rosetti (burmistrza Cervi) 2 kwietnia 1976 roku. - Partnerstwo między Jelenią Górą a Cervią jest bardzo trwałe. Zaczynało się od herbu, to może być banalne, ale zaowocowało ścisłym i mocnym partnerstwem – powiedział Enrico De Lorenzi, przewodniczący Rady Miejskiej Gminy Cervia.

- Bardzo mnie cieszy, że to partnerstwo to nie tylko spotkania burmistrzów, które są dość rzadko, ale to jest też bardzo fajna wymiana – nasze szkoły turystyczne jeżdżą tam na praktyki. Były całe grupy młodzieży z Gimnazjum Katolickiego, chór, który śpiewał na ich święcie. Cervia ma też doroczny festiwal klombów i kwiatów i od 40 lat MPGK czy klasy ogrodnicze naszych szkół jeżdżą tam – powiedział Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry.

Pomnik wykonał lokalny artysta Mirosław Kulla, który prowadzi m.in. warsztaty w Jeleniogórskim Centrum Kultury. - Jak to na świecie – polski jeleń stoi, włoski odpoczywa – zażartował prezydent Marcin Zawiła.

W uroczystości wzięli również udział przedstawiciele niemieckiego miasta Erfstadt, z którym współpraca Jeleniej Góry trwa już od 25 lat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group