Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 8410
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Tłumy na spotkaniu z wicepremierem Morawieckim

Piątek, 9 grudnia 2016, 14:50
Aktualizacja: Niedziela, 11 grudnia 2016, 14:43
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Tłumy na spotkaniu z wicepremierem Morawieckim
Fot. Przemek Kaczałko
Wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki był dzisiaj (9.12) gościem Wydziału Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Podczas otwartego spotkania w audytorium polityk opowiadał o strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju, odpowiadał też na pytania z sali.

Wczoraj wicepremier uczestniczył w otwarciu II Forum Ekonomicznego, które w dniach 8-10 grudnia odbywa się w Karpaczu. Z kolei dzisiaj przed wizytą w auli spotkał się ze studentami WEZiT Uniwersytetu Ekonomicznego, którzy zdobywają doświadczenie w studenckiej firmie konsultingowej. - Mamy taką perełkę z przepiękną siedzibą, którą udało nam się urządzić za środki wygrane w konkursie ministerstwa na najlepsze programy kształcenia. Studenci przedstawili swoją firmę, a pan premier zainteresował się produktami i usługami, jakie realizują – powiedziała dziekan wydziału Elżbieta Sobczak.

W auli przy ul. Kochanowskiego na wicepremiera czekały tłumy – mieszkańcy Jeleniej Góry i okolic, a także wykładowcy i studenci UE oraz politycy różnych opcji, w tym starosta powiatu jeleniogórskiego czy burmistrz Piechowic. Mateusz Morawiecki wspomniał, że studiował MBA w dawnej Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu (obecnie Uniwersytet), a także przez wiele lat wykładał tam na studiach podyplomowych.

- Spotkania w Karpaczu i Jeleniej Górze dotyczą reindustrializacji Polski, odbudowy przemysłu w nowym XXI-wiecznym „ubranku”. To są tematy, na które powinniśmy rozmawiać ponieważ świat stoi przed bardzo poważnymi dylematami, które z jednej strony tworzą ogromne szanse (robotyka, mechanika, elektronizacja czy przemysłowa rewolucja cyfrowa), a z drugiej strony odnaleźć się w tym świecie, stworzyć nowe mechanizmy rynku pracy, nowe zasady podatkowe – to jest ogromne wyzwanie. Bardzo chcę i potrzebuję dzielić się z ludźmi, którzy znają się na swoich tematach swoimi przemyśleniami – powiedział Mateusz Morawiecki.

W nawiązaniu do niżu demograficznego, a co za tym idzie wyzwań uczelni wyższych wicepremier chwalił jeleniogórski wydział. - Największym wyzwaniem dla uczelni jest to, żeby były jak najlepiej powiązane ze światem biznesu, z przedsiębiorcami. To jest to, czego zdecydowanie dzisiaj brakuje - między tymi dwoma światami jest wąska kładka nad przepaścią, zamiast szerokiej autostrady jak w Niemczech czy Austrii. Potrzebujemy upraktycznić, wypchnąć na rynek wszystkie uczelnie, instytuty badawcze, bo one są za bardzo zamknięte w sobie.

- Jesteśmy bardzo zaszczyceni, że pan premier Morawiecki przyjął nasze zaproszenie na wykład otwarty. Chcemy, aby nasz wydział był ponadprzeciętny, aby był w regionie ośrodkiem krzewienia wiedzy ekonomicznej, a także ośrodkiem kontaktu z ludźmi nauki i biznesu – powiedziała Elżbieta Sobczak, dziekan WEZiT Uniwersytetu Ekonomicznego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (78)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group