Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 5960
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Tir na drzewie

Wtorek, 28 sierpnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 28 sierpnia 2007, 19:29
Autor: Angela
Kotlina Jeleniogórska: Tir na drzewie
Fot. Michał/ Angela
Kolejny wypadek na szosie legnickiej.

Wyjątkowo zimą krew zachował dzisiaj kierowca tira z naczepą pełną piasku, który zjeżdżał z Podgórek w stronę Dziwiszowa.
Za Kapelą, gdzie zjazd należy do jednego z najbardziej stromych, hamulce pojazdu odmówiły posłuszeństwa. Wówczas kierowca podjął decyzję, o skierowaniu auta na drzewo. Resztkami powietrza w układzie hamulcowym przyblokował samochód ratując życie samemu sobie oraz innym kierowcom, którzy znaleźliby się na drodze pędzącego z góry kolosa.

Strach pomyśleć, co mogłoby się wydarzyć, gdyby nie zimna krew kierowcy pojazdu.
Tir, w którym zepsuł się układ hamulcowy, na stromym i niebezpiecznym odcinku kapeli, z ładunkiem waży około czterdzieści ton. Wpędzony w większa prędkość i bez możliwości hamowania, mógłby spowodować na drodze prawdziwa masakrę.

Na szczęście tak się nie stało, ponieważ Zbigniew Kaptur, który jest kierowcą od czterdziestu czterech lat zachował zimną krew i opanował sytuację. Wcześniej, jak mówi, nie zdarzyło mu się nic podobnego.

To był prawdziwy koszmar – mówi Zbigniew Kaptur. - Jechałem z góry i nagle czuję, że w hamulcach brakuje mi powietrza. Resztkami tego, co było udało mi się ten samochód wyhamować. Wysiadłem i natychmiast podłożyłem pod koło klin.

Kiedy chciał podłożyć kolejne, samochód zaczął się toczyć miażdżąc metalowe kliny jak zabawki. Wówczas wskoczył z powrotem do auta, które było na biegu, jeszcze raz wcisnął hamulec i skierował pojazd na drzewo po przeciwległej stronie pasa. - Z mojej strony była bowiem za duża skarpa i samochód najprawdopodobniej by się przewrócił - mówi Z. Kaptur.

W tym przypadku winy za tą awarię nie ponosi kierowca, jednak stan dużej liczby pojazdów daje wiele do życzenia.
- Dlatego apelujemy o to, by kierowcy dbali o stan techniczny swojego pojazdu, ponieważ każdy wyjazd na drogę niesprawnym autem może okazać się tragiczny w skutkach – powiedział sierż. szt. Marcin Drozd.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (33) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group