Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 7078
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Testy gimnazjalne: horror z humorem

Środa, 26 kwietnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Środa, 26 kwietnia 2006, 16:42
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Testy gimnazjalne: horror z humorem
Fot. Jack
O psychologii humoru, śmiechu i dowcipach pisali w środę egzamin z wiedzy humanistycznej uczniowie trzecich klas szkół gimnazjalnych. Nie wszystkim jednak było do śmiechu, bo test do łatwych raczej nie należał.

Trzeba było, między innymi, na podstawie diagramu określić, jakie dowcipy najbardziej lubią Polacy. Zdający musieli też odpowiedzieć na pytania dotyczące wywiadu o psychologii humoru.

Był też tekst o rozterkach franciszkanów związanych z przestrzeganiem postu i reguł ubóstwa po spotkaniu z kupcem.
Uczniowie mieli także za zadanie odpowiedzieć właściwie na pytania dotyczące wiersza Aleksandra Fredry. Trzeba było, między innymi, także krótko go streścić.

Za podstawę innego z zadań służył rysunek satyryczny dotyczący wejścia Polski do Unii Europejskiej oraz NATO.

Ostatnim poleceniem było napisanie rozprawki. Zadanie polegało na uzasadnieniu, że śmiech niekiedy może być nauką. Gimnazjaliści mieli odwołać się do przykładów z literatury lub filmu, ewentualnie do obu z tych dziedzin.

Trzecioklasiści nie spodziewali się takiego testu. – Tematyka wdzięczna, ale trudna, zwłaszcza rozprawka – usłyszeliśmy od Konrada z Gimnazjum nr 1 w Jeleniej Górze. – Polecenie można było zrozumieć dwojako – dodał.

Arkusz testu wraz z opisem zasad oceniania i kluczem odpowiedzi jest dostępny m.in. na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej www.cke.edu.pl

Zgodnie z przepisami, wyniki egzaminu uczniowie muszą poznać najpóźniej na tydzień przed końcem roku szkolnego, czyli przed 16 czerwca.
Egzamin gimnazjalny jest powszechny i obowiązkowy – przystąpienie do niego jest jednym z warunków uzyskania promocji do następnej klasy.

Jeśli uczeń napisze go słabo, a równocześnie uzyska oceny pozytywne na świadectwie na zakończenie III klasy, to i tak ukończy gimnazjum. Powtórka egzaminu gimnazjalnego nie jest możliwa.

W czwartek uczniowie napiszą test matematyczno-przyrodniczy, który ma sprawdzić ich wiedzę z zakresu przedmiotów ścisłych.

Obydwa sprawdziany będą oceniane przez niezależnych egzaminatorów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group