Wtorek, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 3033
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Termalne wiercenie w Zdrojowym

Poniedziałek, 19 lipca 2010, 7:48
Aktualizacja: 7:48
Autor: Angela
Miasto ogłosiło przetarg na roboty budowlane Term Cieplickich Dolnośląskiego Centrum Rekreacji i wyłoniło wykonawcę prac na udrożnienie odwiertu hydrogeologicznego znajdującego się w Parku Zdrojowym, który będzie służył do zasilania term.

Po długim oczekiwaniu i unieważnionych dwóch przetargach miastu udało się w końcu wybrać wykonawcę na niełatwe zadanie. Będą to „roboty budowlano- wiertniczo-złożowe” oraz badania hydrogeologiczne, które mają przygotować do eksploatacji otwór geotermalny dla potrzeb realizacji projektu „Termy cieplickie – dolnośląskie centrum rekreacji wodnych”. Zadaniem tym zajmie się Hydropolwiert z Wrocławia.

– Poza udrożnieniem odwiertu o głębokości dwóch tysięcy metrów zadaniem firmy będą prace badawcze polegające na testowaniu wody termalnej pobieranej z różnej głębokości – mówi Marek Obrębalski, prezydent miasta Jeleniej Góry.

Prace dotyczące udrożnienia odwiertu rozpoczną się niebawem, a termin ich zakończenia planowany jest na połowę listopada. Oferty na roboty dotyczące budowy Term Cieplickich natomiast można składać do 23 lipca br. Inżynierem kontraktu na inwestycję „Termy cieplickich – dolnośląskie centrum rekreacji wodnych” jest wyłoniona w drodze przetargu firma PM Group Polska , sp. zo.o. z Wrocławia, firma zagraniczna, która w Polsce działa i ma swoją siedzibę od wielu lat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group