Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 8233
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Teatry uliczne: przeżyjmy to jeszcze raz – VIDEO

Wtorek, 10 sierpnia 2010, 8:03
Aktualizacja: Niedziela, 3 lipca 2011, 9:19
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Teatry uliczne: przeżyjmy to jeszcze raz – VIDEO
Fot. Archiwum TCKN
Wprawdzie XXVIII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych przeszedł do historii, festiwalowy klimat dawnych lat wciąż można sobie przypomnieć przechodząc ulicą Mroczną w Jeleniej Górze.

W plenerowej Galerii Mroczna zawisła bowiem wystawa fotografii z minionych edycji MFTU. Szczególnie ciekawe są zdjęcia z lat 80. XX wieku, kiedy to – w schyłkowej epoce PRL – festiwal był największą i jedyną tego typu imprezą w Polsce. Ten, kto ich pamiętać nie może, ma szansę zobaczyć, jak to kiedyś bywało. Na fotografiach widzimy nie tylko Jelenią Górę, lecz także sąsiednie miasta, które także były areną MFTU. Część zdjęć to barwne wspominki z lat minionych. Wszystkie pochodzą z Archiwum Teatru im. Norwida.

Zagrają dla powodzian
Do tekstu dołączamy klip video nakręcony podczas niedzielnego popołudnia. To pamiątka po występach grup: DA MOTUS, Kliniki Lalek oraz La Complet’ Mandingue. Klip zawiera także informację o charytatywnym spektaklu, który aktorzy Teatru im. Norwida zagrają na początek sezonu, 2 września o godz. 19. Dochód z przedstawienia trafi na konto powodzian.

Obejrzyj video:

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group