Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 6117
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Teatry uliczne: przeżyjmy to jeszcze raz – VIDEO

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 10 sierpnia 2010, 8:03
Aktualizacja: Niedziela, 3 lipca 2011, 9:19
Autor: TEJO
Fot. Archiwum TCKN
Wprawdzie XXVIII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych przeszedł do historii, festiwalowy klimat dawnych lat wciąż można sobie przypomnieć przechodząc ulicą Mroczną w Jeleniej Górze.

W plenerowej Galerii Mroczna zawisła bowiem wystawa fotografii z minionych edycji MFTU. Szczególnie ciekawe są zdjęcia z lat 80. XX wieku, kiedy to – w schyłkowej epoce PRL – festiwal był największą i jedyną tego typu imprezą w Polsce. Ten, kto ich pamiętać nie może, ma szansę zobaczyć, jak to kiedyś bywało. Na fotografiach widzimy nie tylko Jelenią Górę, lecz także sąsiednie miasta, które także były areną MFTU. Część zdjęć to barwne wspominki z lat minionych. Wszystkie pochodzą z Archiwum Teatru im. Norwida.

Zagrają dla powodzian
Do tekstu dołączamy klip video nakręcony podczas niedzielnego popołudnia. To pamiątka po występach grup: DA MOTUS, Kliniki Lalek oraz La Complet’ Mandingue. Klip zawiera także informację o charytatywnym spektaklu, który aktorzy Teatru im. Norwida zagrają na początek sezonu, 2 września o godz. 19. Dochód z przedstawienia trafi na konto powodzian.

Obejrzyj video:

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~,,, 10-08-2010 20:05
i co tu przezywac chyba tylko wyrzucone pieniadze z naszych podatkow bo ten cyrk nie kosztuje 10 zl podajcie spoleczenstwu ile miasto wydaje na tego rodzaju rozrywki ale tak co do grosika to ciekawy co powiedza w koncu mamy demokracje czy nie
~Dot wesela 26-08-2010 11:42
I po co pisać że pierwsze wesele w TNorwida po wojnie jak wesela tam były kiedy najemcą restauracji był hotel Europa czyli lata 90 Nie można sprawdzic a potem pisać?
~xyz 27-08-2010 22:55
A mi się podobało - niech żałują CI których nie było W mieście wreszcie dzieje się coś konstruktywnie kulturalnego i zamiast pochwał to ludzie których interesuje tylko piwko chcą zakazać wspaniałej inicjatywy z długą tradycją
~kasiunia 4-09-2010 22:40
jak dla mnie calkiem milusio!!! ale w porownaniu do lat poprzednich to kiszka

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group